ACB 75: Polak znokautowany potężnym kolanem

Sporty walki

Adrian Zieliński (17-7, 4 KO, 6 SUB) nie będzie miło wspominał gali ACB 75 w Stuttgarcie. Polak przegrał już w pierwszej rundzie z Ustarmagomedem Gadzhidaudov (10-3, 4 KO, 3 SUB).

Walka od początku miała znaleźć się na karcie głównej, ale na skutek kontuzji Dennisa Sivera, który miał wystąpić w najważniejszym starciu wieczoru, pojedynek Zielińskiego z Gadzhidaudovem zyskał miano "main eventu". Był to też rewanż za to, co wydarzyło się 6 lutego 2016 roku - wtedy jednogłośnie na punkty triumfował Polak.

Początkowo nic nie zwiastowało porażki Zielińskiego, który potrafił na chwilę zamknąć rywala na siatce, jednak po minucie po jednym z potężnych ciosów ugięły się pod nim nogi. Kilka sekund później Rosjanin wystrzelił mocnym kolanem na głowę, a sędzia szybko przerwał walkę.

Zieliński ma na koncie 3 zwycięstwa i 4 porażki w organizacji ACB.