Krychowiak stracił na zwolnieniu trenera? West Bromwich Albion zaskoczyło Tottenham

Grzegorz Krychowiak spędził cały mecz z Tottenhamem na ławce rezerwowych, a West Bromwich Albion zdołało wywieźć punkt z trudnego terenu. Mecz zakończył się remisem 1:1, a gospodarze - choć zdecydowanie przeważali - nie potrafili zdobyć zwycięskiej bramki.

Drużyna Grzegorza Krychowiaka przeżywa ostatnio trudny okres. Nie dość, że nie wygrała ligowego meczu od sierpnia tego roku, to ostatnio straciła trenera. Po fatalnej serii dziesięciu spotkań bez zwycięstwa działacze stracili cierpliwość do Tony'ego Pulisa, którego tymczasowo zastępuje Gary Megson. I trzeba przyznać, że został rzucony na głęboką wodę, gdyż "The Baggies" w sobotę zagrali na Wembley z Tottenhamem.

Dla polskich kibiców najważniejsza była forma Krychowiaka. Polski pomocnik w ostatniej kolejce zagrał bardzo słabe zawody z Chelsea i został zmieniony już w przerwie. W meczu przeciwko Tottenhamowi zaczął na ławce rezerwowych, a na boisku zastąpił go 19-letni Sam Field.

Krychowiak z perspektywy ławki obejrzał 90 minut, w których Tottenham niemal cały czas napierał, ale nie był w stanie pokonać dobrze dysponowanego Bena Fostera. Niespodziewanie to WBA objęło prowadzenie: Salomon Rondon wygrał pojedynek z Davysonem Sanchezem i sprytnym strzałem zaskoczył Hugo Llorisa.

Po przerwie trener gości przeprowadził trzy zmiany, ale Krychowiaka na boisku nie zobaczyliśmy. Ostatecznie Tottenham zdołał w końcu wyrównać, kiedy to Harry Kane wykorzystał dogranie Dele Alliego.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł za to Manchester United, który skromnie ograł na Old Trafford Brighton 1:0. Niespodziewanym bohaterem został Ashley Young, choć ostatecznie bramkę zaliczono Lewisowi Dunkowi, od którego odbiła się piłka.

Czyste konto zachował Łukasz Fabiański, którego Swansea bezbramkowo zremisowała z Bournemouth. Cały mecz na ławce spędził Artur Boruc.