Trener Piotr Przybecki przed meczem miał do dyspozycji wszystkich zawodników, płocczanie przystąpili do meczu w najsilniejszym składzie i bardzo mocno zdeterminowani.

Gospodarze zaczęli bardzo mocno, po pierwszych 90 sekundach prowadzili już 3:0. Pierwszego gola dla Wisły zdobył Lovro Mihic, ale za chwilę oddał dwa niecelne rzuty, co wykorzystali goście i w 7. min przy wyniku 5:1, szkoleniowiec płocczan poprosił o przerwę w grze. Nie na wiele się to zdało, bowiem znakomicie spisywał się w bramce Ciril Dumoulin.

Drużyna Nantes bezlitośnie wykorzystywała błędy rywali i w 11. min wygrywała 9:2. Wisła zdobyła co prawda później dwa gole, ale na więcej nie pozwolił bramkarz. W 21. min gospodarze prowadzili już 15:7. Płocczanom brakowało pomysłu na grę. W dodatku fatalnie pudłowali.

Goście drugą połowę rozpoczęli od serii czterech zdobytych z rzędu goli, doprowadzając do stanu 16:18 w 38. min. M.in. karnego wykorzystał Michał Daszek, chwilę później do pustej bramki, po obronie Marcina Wicharego, celnie rzucił Nemanja Obradovic. Udaną kontrą popisał się też Przemysław Krajewski.

Kolejne minuty to błędy obu zespołów. W 52. min po golu Daszka, gdy wicemistrz Francji prowadził 26:23, to ich trener Thierry Anti poprosił o czas dla drużyny.

Szczypiorniści z Płocka nadal wiuerzyli, że mogą jeszcze sprawić niespodziankę. W 54. min, po rzucie Gilberta Duarte, Orlen znów przegrywał tylko 25:27. Jednak gospodarze przypilnowali wyniku i ostatecznie pojedynek zakończył się dokładnie takim samym rezultatem jak w Płocku.

Ostatni mecz w rym roku Orlen Wisła rozegra na wyjeździe 2 grudnia o godz. 16.00 z węgierskim MOL Pick w Szegedzie.

 

HBC Nantes - Orlen Wisła 32:30 (18:12)

HBC Nantes: Cyril Dumoulin – Romain Lagarde, Guillaume Saurina 2, Rudolf Faluvegi 3, Nicolas Claire 2, Senjamin Buric 6, Dominik Klein 1, Dragan Pechmalbec 1, Nicolas Tournat 6, Rock Feliho, Jerko Matulic 1, Kiril Lazarov 3, Eduardo Gurbindo 3, David Balaguer 4

Orlen Wisła: Adam Morawski, Marcin Wichary, Adam Borbely – Michał Daszek 4, Gilberto Duarte 5, Przemysław Krajewski 4, Dan Emil Racotea 1, Nemanja Obradovic 4, Valentin Ghionea 1, Sime Ivic 2, Maciej Gębala, Igor Żabic 3, Lovro Mihic 3, Jose de Toledo 3

Kary: Nantes - 4, Orlen Wisła – 8 min.

Sędziowali: Vaidas Mazeika i Mikdaugas Gatelis z Litwy