NHL: Porażki najlepszych drużyn

W lidze NHL porażek doznały dwie czołowe drużyny obecnego sezonu. Prowadzący w Konferencji Wschodniej hokeiści Tampa Bay Lightning ulegli na wyjeździe Washington Capitals 1:3, a najlepsi na Zachodzie St. Louis Blues przegrali u siebie z Nashville Predators 0:2.

Lightning zaczęli mecz od gola w drugiej minucie Władisława Namiestnikowa, ale później na listę strzelców wpisywali się już tylko rywale. Pod koniec pierwszej tercji wyrównał Aleksander Owieczkin, a następnie trafiali Devante Smith-Pelly i Jay Beagle.

"Błyskawice" w 22 meczach zdobyły 34 punkty i o trzy wyprzedzają Columbus Blue Jackets, którzy rozegrali o jeden mecz więcej. Drużyna ze stanu Ohio minionej nocy odniosła szóste zwycięstwo z rzędu, pokonując u siebie Ottawa Senators 5:2.

Dopiero ósme miejsce zajmują Pittsburgh Penguins. Zdobywcy Pucharu Stanleya w dwóch poprzednich sezonach doznali trzeciej kolejnej porażki. Tym razem na wyjeździe ulegli Boston Bruins 3:4. Zwycięstwo "Niedźwiadkom" zapewnił David Pastrnak, który bramkę zdobył w 46. minucie.

Blues natomiast nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza Predators. Pekka Rinne obronił wszystkie 34 strzały i po raz drugi w tym sezonie zakończył mecz z czystym kontem. Autorami goli dla przyjezdnych z Nashville byli natomiast Ryan Johansen i Austin Watson.

W tabeli Blues wyprzedzają Winnipeg Jets już tylko o dwa punkty i w dodatku rozegrali o jeden mecz więcej. Kanadyjski zespół w piątek gładko pokonał na wyjeździe Anaheim Ducks 4:1.