Polskie piłkarki ręczne wygrały z Brazylią

Piłka ręczna

Polska pokonała w Craiovej w Rumunii Brazylię 29:18 (11:9) w pierwszym sobotnim meczu towarzyskiego turnieju piłkarek ręcznych o Puchar Karpat. Oba zespoły przygotowują się do grudniowych mistrzostw świata w Niemczech.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Jeszcze w 16. minucie to rywalki prowadziły 6:5. Końcówkę tej części gry bardziej udaną miały podopieczne trenera Leszka Krowickiego, które uzyskały dwubramkową przewagę i do szatni schodziły wygrywając 11:9.

W drugiej odsłonie Polki stopniowo zaczęły dominować na boisku. W 35. min prowadziły 14:10, chwilę potem 16:11, by w 43. doprowadzić do 21:13.

Biało-czerwone - czwarta drużyna MŚ 2013 i 2015 - nie traciły impetu i w dalszym ciągu powiększały zdobycze bramkowe. Do końca rywalki nie miały wiele do powiedzenia.

W piątek biało-czerwone wygrały z drużyną gospodarzy 27:21. W drugim sobotnim meczu Rumunia pokonała Macedonię 31:18 (18:5). W niedzielę, ostatnim dniu turnieju w Craiovej Polska zmierzy się z Macedonią o godzinie 13.00.

Polska - Brazylia 29:18 (11:9)

Polska: Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek - Karolina Kudłacz-Gloc 7, Romana Roszak 4, Kinga Grzyb 3, Joanna Drabik 3, Adrianna Górna 2, Sylwia Lisewska 2, Monika Michałów 2, Daria Zawistowska 2, Monika Kobylińska 1, Aleksandra Zych 1, Kinga Achruk 1, Joanna Szarawaga 1, Joanna Kozłowska.

Najwięcej bramek dla Brazylii: Eduarda Amorim i Patricia Silva - po 4.