TOAO: Chcemy udowodnić, że jesteśmy najlepsi w Polsce

E-sport
TOAO: Chcemy udowodnić, że jesteśmy najlepsi w Polsce
fot. HLTV.org

AGO Gaming świetnie radzi sobie w Barcelonie. Przy okazji występu Polaków podczas europejskich finałów World Electronic Sports Games redakcja HLTV.org przepytała Mateusza ‘TOAO’ Zawistowskiego.

Choć głównym tematem rozmowy TOAO z Zvonimirem Burazinem były europejskie finały World Electronic Sports Games odbywające się w Barcelonie, w wywiadzie nie mogło zabraknąć pytania o Virtus.pro. Dziennikarz zwrócił uwagę na to, że AGO Gaming dotychczas świetnie radziło sobie w bezpośrednich starciach z najbardziej utytułowaną formacją z Polski. - Tak, mamy bilans pięciu wygranych map do tylko jednej przegranej. To wspaniałe uczucie. Od zawsze patrzymy na tych gości i trzeba przyznać, że oni zawsze grają dobrze, będąc trudnymi do pokonania przeciwnikami. Wygrana z Virtus.pro naprawdę dużo dla nas znaczy, ale nie możemy doczekać się zwycięstwa z nimi podczas turnieju LAN-owego - przyznał TOAO, zaznaczając jednocześnie: - Zawsze staramy się wygrywać z polskimi drużynami, ponieważ chcemy udowodnić, że jesteśmy najlepszą formacją nad Wisłą.

Zawistowski opowiedział także o zawodach China Top, które poprzedziły występ biało-czerwonych w Hiszpanii. Jak zdradził reprezentant AGO, największe trudności sprawiła zespołowi drastyczna zmiana stref czasowych. - Właściwie przygotowywaliśmy się do WESG jeszcze przed wylotem do Chin, więc czuliśmy się pewnie. Staraliśmy się jednak pokonać jetlag tak bardzo, jak tylko mogliśmy. Wiedzieliśmy, że zagramy na świeżo, jeśli się dobrze wyśpimy. Podróżowaliśmy niemal cały dzień. To było naprawdę trudne, ale udało nam się przezwyciężyć problemy. Wygrywamy i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy - czytamy.

Co natomiast „mistrz clutchy” ma do powiedzenia na temat samych zawodów w Hiszpanii? - Naszym celem było po prostu wyjście z grupy, by uzyskać awans na światowe finały w Chinach - wspomniał TOAO. - Kiedy nam się to jednak udało, chcemy osiągnąć jak najwięcej i być może wygrać w końcu jakiś turniej. Mam klątwę drugiego miejsca. Od lat rywalizuję i nigdy nie udało mi się być pierwszym.

AGO Gaming wygrało wszystkie spotkania grupowe, awansując bezpośrednio do ćwierćfinału WESG w Barcelonie. O awans do najlepszej czwórki zawodów Polacy zmierzą się z fnatic.

Cały wywiad w języku angielskim przeczytacie na stronie HLTV.org.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze