WESG: AGO Gaming do Chin, Virtus.pro do domu

E-sport
WESG: AGO Gaming do Chin, Virtus.pro do domu
fot. ESL

Z różnym skutkiem poradziły sobie polskie formacje w fazie grupowej europejskich finałów World Electronic Sports Games. AGO Gaming zobaczymy na globalnym zwieńczeniu zawodów w Chinach. Virtus.pro musi natomiast obejść się ze smakiem.

„Złota piątka” od remisu z Team Russia rozpoczęła zmagania w Barcelonie. Jak się później okazało, wynik ten niejako naznaczył drogę ekipy Filipa ‘NEO’ Kubskiego przez fazę grupową. Bo choć Polacy przegrali z Team Belgium, dwa kolejne pojedynki: z Team EnVyUs oraz GameAgents także zakończyły się remisem. Bez żadnego zwycięstwa, z jedną porażką i tylko trzema punktami na koncie biało-czerwoni pożegnali się więc z hiszpańskim turniejem, bezpowrotnie tracąc możliwość udziału w światowych finałach WESG w Chinach.

Znacznie lepiej poradzili sobie gracze AGO Gaming. „Aniołki” Dominika ‘GruBego’ Świderskiego okazały się w swoim koszyku nieomylne, do parteru sprowadzając wszystkich rywali: Limitless, RESISTANCE, fnatic oraz Fragsters. Czyste konto zagwarantowało formacji znad Wisły awans do etapu pucharowego z pierwszego miejsca w grupie. Oznacza to - oprócz uzyskanego awansu na światowe finału - że spółka Damiana ‘furlana’ Kisłowskiego jest już w ćwierćfinale zawodów. W nim zmierzy się z Team Russia lub ponownie z fnatic.

Oprócz AGO Gaming w Barcelonie walczy jeszcze jedenaście innych zespołów: Team EnVyUs, Space Soldiers, NOREG, GODSENT, Limitless, Team Belgium, Team Russia, fnatic, Wololos, Team Ukraine oraz BIG. Wszystkie powyższe składy zagwarantowały sobie udział w światowym podsumowaniu WESG w Chinach. W Hiszpanii walczą jednak nadal o nagrody z puli niemal $100,000.

Mecze Polaków podczas europejskich finałów World Electronic Sports Games w Barcelonie:

 

Virtus.pro 15:15 Team Russia - Inferno
Virtus.pro 9:16 Team Belgium - Cobblestone
Virtus.pro 15:15 Team EnVyUs - Train
Virtus.pro 15:15 GameAgents - Inferno

AGO Gaming 16:8 Limitless - Mirage
AGO Gaming 16:8 RESISTANCE - Mirage
AGO Gaming 16:8 fnatic - Train
AGO Gaming 16:10 Fragsters - Cache

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze