Były zawodnik UFC w więzieniu za ustawienie własnej walki!

Sporty walki
Były zawodnik UFC w więzieniu za ustawienie własnej walki!
fot. Youtube

Gala UFC Fight Night 79 odbyła się blisko dwa lata temu, jednak świat sportów walki nie zapomni o niej tak prędko. Wszystko za sprawą Tae Hyuna Banga (18-10, 9 KO), który zmierzył się wówczas z Leo Kuntzem (18-4-1, 7 KO, 6 sub). Co ciekawe, miał on sprzedać walkę, którą ostatecznie... wygrał. Koreański Kowboj został skazany na dziesięć miesięcy pozbawienia wolności.

28 listopada 2015 doszło do gali UFC Fight Night 79 w Seulu, gdzie w walce wieczoru mierzyli się Benson Henderson (24-8, 5 KO, 8 sub) i Jorge Masvidal (32-13, 13 KO, 2 sub). W jednej z walk karty wstępnej doszło jednak do wielkiego skandalu: reprezentant gospodarzy Tae Hyun Bang miał przyjąć 92.610 dolarów od trzech osób, w zamian za umyślną porażkę w walce.

Sytuacja była jednak o tyle kuriozalna, że Koreańczyk wedle umowy miał świadomie przegrać dwie pierwsze rundy pojedynku. Po ich upływie zmienił zdanie, dał z siebie wszystko i… wygrał walkę niejednogłośną decyzją sędziów. Była to przedostatnia walka 34-letniego "Korean Cowboy" w organizacji, z której został zwolniony w październiku tego roku.

Bang został skazany na dziesięć miesięcy więzienia, podobnie jak trzy osoby, które przekazały mu pieniądze. Koreański sąd miał jednak do rozwiązania trudną sprawę, bowiem o ile ustawianie walki jest przestępstwem, o tyle zachowanie zawodnika (i w rezultacie rezultat walki) to okoliczność łagodząca.
"Bang zobowiązał się do uczciwej walki, jednak to zignorował. Wzięliśmy pod uwagę fakt, że ostatecznie wygrał pojedynek i zwrócił przyjęte pieniądze, jednak jego występek zasłużył na karę."

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze