Siatkówka

Bednaruk: Nagrodę MVP powinien dostać...

Spotkanie odbędzie się w ramach piątej edycji Częstochowskiego Dnia Sportu. W niedzielę 26 listopada od rana do popołudnia w hali sportowo-widowiskowej nie zabraknie zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży, a główną atrakcją jest zaplanowany na godz. 13:45 mecz pomiędzy Legendami polskiej siatkówki i siatkarzami AZS-u Częstochowa.

 

Ci kibice, którzy wybiorą się tego dnia do hali będą mogli zobaczyć w akcji m.in. Piotra Gacka, Andrzeja Stelmacha, Krzysztofa Stelmacha, Krzysztofa Gierczyńskiego, Grzegorza Szymańskiego oraz Roberta Szczerbaniuka. Ten ostatni jako jedyny z tego grona wciąż jest czynnym siatkarzem, występującym w rozgrywkach drugiej ligi. Trenerem Legend będzie Damian Dacewicz.

 

Ciężko w kilku zdaniach napisać o ich osiągnięciach. Wystarczy powiedzieć, że wszyscy wyżej wymienieni zagrali w sumie 1196 razy w barwach pierwszej reprezentacji Polski. Najwięcej występów z orzełkiem na piersi z tego grona ma na swoim koncie Andrzej Stelmach (306). Drugi pod tym względem jest jego starszy brat, Krzysztof (274). W dalszej kolejności są Dacewicz (174), wicemistrz świata z 2006 roku - Szymański (151), Szczerbaniuk (120), wicemistrz świata z 2006 roku oraz mistrz Europy z 2009 roku - Gacek (114) oraz Gierczyński (57). Do tego należy dodać, że każdy z nich to multimedalista mistrzostw Polski i były siatkarz... AZS-u Częstochowa. To z pewnością dodaje smaczku niedzielnej rywalizacji, w której siatkarskie ikony po raz kolejny będą chciałby udowodnić, że nie zapomniały jak odbijać piłkę.