Ligue 1: Neymar z przyjaciółmi pogrążył klub spod skały

Paris Saint-Germain, dzięki bramkom Neymara i Edinsona Cavaniego, pokonał na wyjeździe AS Monaco 2:1 i umocnił się na pozycji lidera Ligue 1. Paryżanie wyprzedzają drugi Olympique Lyon o dziewięć punktów.

Wynik meczu w 19. minucie otworzył Cavani. Wszystko zaczęło się jednak od straty Fabinho przed polem karnym, po której piłkę przejął Adrien Rabiot i wpuścił w pole karne Juliana Draxlera. Młody Niemiec fantastycznie wypatrzył na piątym metrze niekrytego Cavaniego, a ten tylko dopełnił formalności.

Prowadzenie podwyższył w 51. minucie Neymar. Brazylijczyk po podaniu Rabiota wpadł w pole karne, gdzie nieprzepisowo zatrzymywał go Almamy Toure. Sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł sam poszkodowany. I pewnie go wyegzekwował.

Wynik meczu w 81. minucie ustalił Joao Moutinho. Portugalczyk oddał silny i precyzyjny strzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników w murze i kompletnie zmyliła interweniującego Alphonse'a Areolę.

Kamil Glik spędził na boisku 90 minut, ale niczym innym nie zapisał się w protokole meczowym.

AS Monaco - Paris Saint-Germain 1:2 (0:1)

Bramki: Moutinho 81 - Cavani 19, Neymar 52 (kar.)

Monaco: Subašić – Raggi (62. Rony Lopes), Jemerson, Glik – Tourè, Fabinho, Tielemans (67. R. Ghezzal), Jorge – Falcao, Moutinho, Baldé Diao (79. Sidibé).

PSG: Aréola – Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa (69. Berchiche) – Verratti, Rabiot, Draxler (82. Pastore) – Mbappé, Cavani (82. Di María), Neymar.

Żółte kartki: Jorge, Jemerson, Tourè – Kurzawa, Neymar, Dani Alves, Berchiche.