PlusLiga: Niespodzianka na Torwarze. Gładkie zwycięstwo ONICO

ONICO Warszawa wygrało z Jastrzębskim Węglem 3:0 (25:16, 27:25, 28:26) w meczu jedenastej kolejki PlusLigi. Jastrzębianie mimo wysokiego prowadzenia w drugim secie nie potrafili odwrócić losów spotkania. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Bartosz Kwolek.

Oba zespoły wygrały swoje poprzednie pojedynki. Łatwiejsze zadanie mieli jastrzębianie, którzy bez straty seta pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz. Drużyna ONICO niespodziewanie walczyła na noże z beniaminkiem z Zawiercia ostatecznie wygrywając po emocjonującym tie-breaku.

Niedzielne spotkanie punktowym atakiem ze środka rozpoczął Jan Nowakowski. Już na starcie przewagę zaczął uzyskiwać stołeczny zespół. Warszawianie w pewnym momencie osiągnęli aż ośmiopunktowe prowadzenie, którego nie oddali aż do konca pierwszej partii.

Drugą odsłonę otworzył piekielnie mocnym atakiem z lewego skrzydła po rękach bloku Salvador Hidalgo Oliva. Gwiazdor Jastrzębskiego Węgla dołączył do tego zagrywkę i jego drużyna zaczęła odskakiwać. Przy stanie 17:20 w polu serwisowym pojawił się Bartosz Kwolek. Reprezentant Polski najpierw popisał się punktową zagrywką, a potem skutecznie utrudniał życie przyjmującym gości, co odbiło się na skuteczności ich ataku. Sędzia Mariusz Gadzina zakończył seta po autowym ataku Macieja Muzaja. Jastrzębianie poprosili jednak o wideoweryfikację i decyzja została zmieniona. Szczęście gości nie trwało jednak długo, bo ich atakujący w kolejnej akcji został zablokowany.

W finałowej partii niemalże od początku do końca utrzymywała się gra punkt za punkt. Dopiero w końcówce dwupunktową przewagę wypracowali sobie warszawianie. Mieli oni kilka piłek setowych i czwartą z nich udało im się wykorzystać.

Zwycięstwo warszawskiej drużyny za trzy punkty pozwoliło jej awansować na piąte miejsce w tabeli PlusLigi.

ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 27:25, 28:26)
MVP: Bartosz Kwolek

ONICO Warszawa: Antoine Brizard, Nikola Gorgiev, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Jan Firlej, Guillaume Samica, Sharon Vernon-Evans

Jastrzębski Węgiel: Jason De Rocco, Salvador Hidalgo Oliva, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Wojciech Sobala - Jakub Popiwczak (libero) - Dardan Lushtaku, Patryk Strzeżek