Oba zespoły wygrały swoje poprzednie pojedynki. Łatwiejsze zadanie mieli jastrzębianie, którzy bez straty seta pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz. Drużyna ONICO niespodziewanie walczyła na noże z beniaminkiem z Zawiercia ostatecznie wygrywając po emocjonującym tie-breaku.

Niedzielne spotkanie punktowym atakiem ze środka rozpoczął Jan Nowakowski. Już na starcie przewagę zaczął uzyskiwać stołeczny zespół. Warszawianie w pewnym momencie osiągnęli aż ośmiopunktowe prowadzenie, którego nie oddali aż do konca pierwszej partii.

Drugą odsłonę otworzył piekielnie mocnym atakiem z lewego skrzydła po rękach bloku Salvador Hidalgo Oliva. Gwiazdor Jastrzębskiego Węgla dołączył do tego zagrywkę i jego drużyna zaczęła odskakiwać. Przy stanie 17:20 w polu serwisowym pojawił się Bartosz Kwolek. Reprezentant Polski najpierw popisał się punktową zagrywką, a potem skutecznie utrudniał życie przyjmującym gości, co odbiło się na skuteczności ich ataku. Sędzia Mariusz Gadzina zakończył seta po autowym ataku Macieja Muzaja. Jastrzębianie poprosili jednak o wideoweryfikację i decyzja została zmieniona. Szczęście gości nie trwało jednak długo, bo ich atakujący w kolejnej akcji został zablokowany.

W finałowej partii niemalże od początku do końca utrzymywała się gra punkt za punkt. Dopiero w końcówce dwupunktową przewagę wypracowali sobie warszawianie. Mieli oni kilka piłek setowych i czwartą z nich udało im się wykorzystać.

Zwycięstwo warszawskiej drużyny za trzy punkty pozwoliło jej awansować na piąte miejsce w tabeli PlusLigi.

ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 27:25, 28:26)
MVP: Bartosz Kwolek

ONICO Warszawa: Antoine Brizard, Nikola Gorgiev, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Jan Firlej, Guillaume Samica, Sharon Vernon-Evans

Jastrzębski Węgiel: Jason De Rocco, Salvador Hidalgo Oliva, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Wojciech Sobala - Jakub Popiwczak (libero) - Dardan Lushtaku, Patryk Strzeżek