Raków wygrał i zakończył jesień na podium Nice 1 Ligi

Raków Częstochowa był najlepszą drużyną drugiej części jesieni w Nice 1 Lidze i swoją świetna formę potwierdził w ostatnim meczu w tym roku. Częstochowianie pokonali przed własną publicznością innego beniaminka - Puszczę Niepołomice 3:1, dzięki czemu zimę spedzą na trzecim miejscu pierwszoligowego podium.

Raków przystępował do niedzielnego starcia z Puszczą po serii sześciu meczów bez porażki, a w ostatnim spotkaniu częstochowianie zremisowali z Miedzią w Legnicy 1:1. Pojedynek z niepołomiczanami zaczął się doskonale dla podopiecznych Marka Papszuna - w 22. minucie gospodarzy na prowadzenie wysforował Hubert Tomalski i po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0 dla Rakowa.

W drugiej części gry miejscowi chcieli pójść za ciosem i w 65. minucie za sprawą gola Jose Embalo udało im się podwyższyć rezultat. Trener gości Tomasz Tułacz próbował reagować zmianami, ale bramkę dającą Puszczy nadzieję na remis zdobył jednak podstawowy obrońca Michał Czarny. W 93. minucie marzenia niepołomiczan o korzystnym wyniku zakończył Adam Czerkas, który w drugiej połowie zmienił Embalo i kapitalnie zamknął 2017 rok dla Rakowa.

Zwycięstwo częstochowian oznacza, że zimę spędzą oni na trzecim miejscu w tabeli Nice 1 Ligi, tuż za innym beniaminkiem - Odrą Opole. Liderem po 19 kolejkach jest Chojniczanka.

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 3:1 (1:0)
Bramki: Tomalski (22'), Embalo (65'), Czerkas (90+3') - Czarny (86')