Wysoka porażka beniaminka w piłkarskiej Ekstralidze kobiet

Piłkarki nożne beniaminka ekstraligi Sportowej Czwórki Radom przegrały z AZS PSW Biała Podlaska 0:6 (0:4) w niedzielnym, zaległym meczu 11 kolejki.

Drużyna gospodarzy pierwszego gola zdobyła w 14. sekundzie spotkania, a po trzech minutach prowadziła 2:0.

Do rozegrania w tym roku zostały jeszcze dwa zaległe mecze: Mitech Żywiec – Czarni Sosnowiec (2 grudnia) i UKS SMS Łódź – Medyk Konin (3 grudnia).

Liderem tabeli po 14 kolejkach jest Górnik Łęczna z przewagą punktu nad broniącym mistrzostwa Polski Medykiem Konin.

W tym sezonie po raz trzeci z kolei 12 drużyn rozegra 22 spotkania w dwóch rundach systemem mecz i rewanż. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową z zachowaniem zdobytych punktów. W obu grupach będzie po pięć dodatkowych kolejek.

Po przerwie zimowej rozgrywki ruszą 10 marca. Część zasadnicza sezonu potrwa do 22 kwietnia, w maju rozstrzygnie się rywalizacja w obu grupach. Mistrz Polski najpóźniej będzie znany 27 maja.