Klubowe Mistrzostwa Świata to jedna z najważniejszych tegorocznych imprez w siatkarskim kalendarzu. Osiem czołowych drużyn świata będzie rywalizowało w Polsce w dniach 12–17 grudnia. Wśród nich będą dwa polskie zespoły - PGE Skra Bełchatów, która otrzymała dziką kartę oraz mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

Do miejscowości leżącej w województwie opolskim wybrał się Krzysztof Ignaczak, który najpierw odwiedził starą halę sportową. - Jesteśmy w Mekce kędzierzyńskiej siatkówki - to tutaj wykuwały się pierwsze sukcesy obecnej ZAKSY, a wtedy Mostostalu. W całej historii było trochę mojego skromnego udziału. Może uda nam się zajrzeć do tego obiektu, bo jest tam kawał ciekawej historii - tak zaczyna się wideo z udziałem Igły.

 

Ciekawie robi się zaraz po wejściu na obiekt wraz z Sebastianem Świderskim. Ignaczak zdradza między innymi co kryje się za drzwiami z napisem... "Wejście na scenę". - To była wielka VIP trybuna, tu zasiadali wszyscy dygnitarze, tam były balkony. To jedna z najgłośniejszych hal, w jakich grałem - pewnie dlatego, że budynek był kiedyś kinem i akustyka robiła swoje - mówi ekspert Polsatu Sport.

 

Gdzie następnie przenieśli się Świderski i Ignaczak? Obejrzyjcie wideo, które dostępne jest także na oficjalnym kanale Youtube KMŚ.