Mistrzowie Polski do spotkania w Bytowie przystąpili w rezerwowym składzie. Szansę dostali piłkarze, którzy rzadko grają w tym sezonie. To wystarczyło na 11. obecnie zespół 1. ligi. Podobnych decyzji personalnych można spodziewać we wtorek.

"Wiadomo, jaki był wynik w pierwszym meczu i jakim zespołem jest Legia Warszawa. Na pewno pojedziemy się pokazać z dobrej strony. Najważniejsze, żebyśmy byli po tym meczu zadowoleni z siebie" - powiedział trener Bytovii Adrian Stawski.

Z taką samą jak zaliczką jak "Wojskowi" do swojego rewanżu przystąpi Górnik Zabrze. Lider ekstraklasy podejmie prowadzącą w tabeli 1. ligi Chojniczankę.

"Dla przeciwnika to będzie ostatni mecz w tym roku, nas czekają jeszcze spotkania ligowe. Jednak nie myślimy teraz o tym. Robimy wszystko, by zawodnicy zregenerowali się po trudnym ligowym spotkaniu. Chcemy być jak najlepiej przygotowani, decyzję o składzie podejmiemy po wtorkowym przedpołudniowym rozruchu” – podkreślił trener Górnika Marcin Brosz.

Podkreślił, że w klubie rywalizacja pucharowa jest traktowana na równi z ligową i komplementował grę Chojniczanki.

Dwa pozostałe mecze rewanżowe odbędą się w środę. Arka Gdynia z dwubramkową zaliczką podejmie pierwszoligowego Chrobrego Głogów.

Ciekawie zapowiada się spotkanie pomiędzy zespołami ekstraklasy. Korona Kielce podejmie KGHM Zagłębie Lubin. Pierwsze spotkanie zespół z Kielc wygrał 1:0. Poza tym do środowego spotkania przystąpi po sobotnim zwycięstwie ligowym z Legią Warszawa 3:2. Zagłębie z kolei nie wygrało pięciu ostatnich meczów ligowych i zagrożona jest posada trenera Piotra Stokowca.

Pary półfinałowe wyłoni kolejne losowanie, a mecze rozegrane zostaną w marcu i kwietniu 2018 r. Finał tradycyjnie - 2 maja na PGE Narodowym.

Rewanżowe mecze ćwierćfinału Pucharu Polski:

2017-11-28: Górnik Zabrze – Chojniczanka Chojnice (pierwszy mecz: 3:1 [SKRÓT]; wtorek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2017-11-28: Legia Warszawa – Bytovia Bytów (pierwszy mecz: 3:1 [SKRÓT]; wtorek, 20.45; transmisja – Polsat Sport)

2017-11-29: Arka Gdynia – Chrobry Głogów (pierwszy mecz: 2:0 [SKRÓT]; środa, 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2017-11-29: Korona Kielce – KGHM Zagłębie Lubin (pierwszy mecz: 1:0 [SKRÓT]; środa, 20.45; transmisja – Polsat Sport).