Brytyjska telewizja chce usunąć z sieci nagranie z Joshuą na deskach

Sporty walki

Mistrz świata WBA i IBF wagi ciężkiej i jedna z największych gwiazd tej dyscypliny - Anthony Joshua po raz pierwszy i ostatni na deskach w zawodowej karierze znalazł się w starciu z Władimirem Kliczko. Tymczasem w sieci znalazł się klip sugerujący, że Anglik na deski posyłany był przez co najmniej sześciu pięściarzy. Brytyjska telewizja Sky Sports postanowiła podjąć kroki, by nagranie zniknęło z mediów społecznościowych.

W zeszłym tygodniu do sieci wypłynął krótki klip prezentujący Anthony'ego Joshuę (20-0, 20 KO) posyłanego na deski przez aż sześciu rywali w trakcie oficjalnych walk i sparingów. Wideo zyskało kontrowersyjną łatkę, bowiem zostało wrzucone przez grupę Duco Events, promującą mistrza WBO Josepha Parkera (24-0, 18 KO). To właśnie Nowozelandczyk jest potencjalnym rywalem Brytyjczyka.

Telewizja Sky Sports twierdzi, że to ona ma prawa autorskie do materiałów, które miałyby zaszkodzić 28-latkowi. Oficjalna wersja brzmi przecież, że pierwszym i ostatnim nokautem na Brytyjczyku był ten z Władimirem Kliczką.

Obie strony negocjują walkę mistrzowską, która może odbyć się w marcu lub kwietniu 2018 roku. Problemem okazują się warunki finansowe: obóz Parkera żąda podziału pieniędzy 50-50%, podczas gdy wszystko wskazuje na podział 65-35% na korzyść Joshuy.

 

W załączonym materiale pierwsze w historii "deski" Joshuy w walce z Kliczką.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie