Cavani pozwany przez swojego byłego pracownika

Piłka nożna
Cavani pozwany przez swojego byłego pracownika
fot.PAP/EPA

Piłkarz Paris Saint-Germain Edinson Cavani będzie musiał się stawić w sądzie w Neapolu - informuje włoska prasa. Odszkodowania domaga się od niego jego były pracownik, "złota rączka" - Giuseppe Spinosa, którego Urugwajczyk zwolnił dwa lata temu.

Cavani zatrudnił Spinosę, gdy jeszcze był zawodnikiem Napoli (w tym klubie grał w latach 2010-13). Włoch twierdzi, że został nagle zwolniony i z tego tytułu domaga się odszkodowania w wysokości 100 000 euro. - Dwa lata temu, po trzech latach współpracy, Cavani podjął decyzję o jej zerwaniu. Poprosiłem o wyjaśnienie, ale nigdy nie podał mi powodu. W ciągu 24 godzin stałem się bezrobotny, choć byliśmy sobie wcześniej bardzo bliscy - podkreślił Spinosa.

 

Jak dodał, był do dyspozycji Urugwajczyka i jego rodziny 24 godziny na dobę. - Zajmowałem się wszystkim, byłem jego kierowcą, płaciłem rachunki oraz opiekowałem się jego żoną i dziećmi - wyliczał Włoch.

 

Jego zdaniem w przypadku postępowania Cavaniego, który zdobył 40 bramek w 98 meczach reprezentacji swojego kraju, negatywny wpływ miała zmiana klubu. - Gdy grał w Napoli, to był miłym i sympatycznym człowiekiem, ale po transferze do Paryża zmienił się... Kiedy zaczął zarabiać te wszystkie pieniądze, nie był już tak skromny jak wcześniej - podsumował Spinosa. 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze