Puchar Polski: Górnik Zabrze pierwszym półfinalistą!

Górnik Zabrze wygrał z Chojniczanką Chojnice 3:0 w meczu rewanżowym 1/4 finału Pucharu Polski. Piłkarze Marcina Brosza w drugiej połowie całkowicie zdominowali grę i jako pierwsi zameldowali się w półfinale rozgrywek.

Górnik Zabrze w ostatnich meczach z Chojniczanką był górą. Wystarczy przypomnieć sobie mecz z końcówki poprzedniego sezonu, który zabrzanie wygrali aż 6:1 i właśnie wtedy rozpoczęli swój wielki marsz do ekstraklasy. Drużyna z Chojnic na pewno chciała zrewanżować się rywalom za niepowodzenia, m.in w pierwszym meczu 1/4 Pucharu Polski 1:3.

Rewelacja Lotto Ekstraklasy mimo pokaźnej zaliczki nie zamierzała dać rywalom taryfy ulgowej. Od samego początku "Górnicy" napierali na bramkę Radosława Janukiewicza. Goście pomimo ciężkiej sytuacji również grali bardzo ambitnie. Już w 9. minucie Jacek Podgórski zacentrował perfekcyjnie na Emila Drozdowicza, który wybiegł zza pleców Wieteski, ale nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji. Obie drużyny znane są z wysokiej skuteczności po stałych fragmentach gry. Niewiele brakowało, a zawodnik gospodarzy Dani Suarez po rzucie rożnym wpakowałby piłkę do bramki. Trzeba przyznać, że kapitalnie spisywał się bramkarz Chojniczanki. Gdyby nie on, Górnik na przerwę zszedłby z korzystnym dla siebie wynikiem.

Na rozpoczęcie drugiej części spotkania Janukiewicz ponownie uratował skórę swoim kolegom, którzy po świetnym dośrodkowaniu Kurzawy na dalszy słupek nie upilnowali Michała Koja, a ten znalazł się w idealnym położeniu do zdobycia premierowej bramki. W odpowiedzi świetnym strzałem popisał się Podgórski, ale trafił w słupek. Kibice w Zabrzu na gola musieli czekać aż do 63. minuty. Po koszmarnym błędzie Bartosza Skowrona piłkę przejął Kurzawa i otworzył wynik spotkania. Kilka minut później strzałem z kilku metrów podwyższył Łukasz Wolsztyński, jednak gospodarzom wciąż było mało. Wyszli z kontrą, futbolówka trafiła do Szymona Żurkowskiego, a ten spokojnie strzelił i ustalił wynik spotkania na 3:0. Kilka minut przed końcem niewidoczny jak dotąd Igor Angulo próbował strzałem z przewrotki pokonać bramkarza rywali, lecz zabrakło mu nieco precyzji i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice 3:0 (0:0)
Bramki: Kurzawa 62, Wolsztyński 71, Żurkowski 84

Górnik: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suárez, Michał Koj - Damian Kądzior (Maciej Ambrosiewicz), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski (Marcin Urynowicz), Rafał Kurzawa - Łukasz Wolsztyński, Igor Angulo (David Ledecký).

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Bartosz Skowron, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Jacek Podgórski (Jakub Bąk), Krzysztof Danielewicz, Hubert Wołąkiewicz, Rafał Grzelak (Andrzej Rybski), Adam Ryczkowski (Maciej Dampc) - Emil Drozdowicz.

Żółta kartka: Wolsztyński

1/2 finału Pucharu Polski odbędzie się 28 marca i 18 kwietnia.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

Koniec! Górnik pierwszym półfinalistą Pucharu Polski!

Sędzia przedłużył spotkanie o 3 minuty.

Rozpoczyna się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

Zmiana - Górnik: Za Angulo wchodzi Ledecky.

Angulo pięknie uderzył z przewrotki, ale zabrakło mu odrobinę precyzji.

Zmiana - Górnik: Za Żurkowskiego wchodzi Urynowicz.

Świetna kontra Górnika. Kurzawa idealnie podał do Żurkowskiego, a ten trafił po ziemi.

GOL!!! GÓRNIK - CHOJNICZANKA 3:0!

Ależ uderzenie Bąka! Loska musiał mocno się wysilić by to obronić.

Niewidoczny dziś Angulo chciał przelobować Janukiewicza, lecz bramkarz Chojniczanki nie dał się przechytrzyć.

Zmiana - Chojniczanka: Dampc za Ryczkowskiego.

Kolejna akcja Górnika! Po stałym fragmencie gry piłka powinna znaleźć się w siatce Chojniczanki, ale obrońcy jakimś cudem oddalili niebezpieczeństwo.

Łukasz Wolsztyński ukarany żółtą kartką.

Ciekawa akcja Górnika przerwana przez obrońcę Chojniczanki.

Zmiana - Chojniczanka: Za Grzelaka wchodzi Rybski.

Wolsztyński z kilku metrów trafia na 2:0! Chojniczanka chyba już się nie podniesie.

GOL!!! GÓRNIK - CHOJNICZANKA 2:0!

Słupek! Kurzawa blisko drugiej bramki!

Zmiana - Chojniczanka: Za Podgórskiego Bąk.

Żurkowski uderzył po ziemi ale bez trudu poradził sobie Janukiewicz.

Uderzenie Skowrona bardzo niecelne.

Zmiana - Górnik: Schodzi Kądzior, wchodzi Ambrosiewicz.

Koszmarny błąd Bartosza Skowrona. Piłkę przechwycił Rafał Kurzawa i pewnie wpakował piłkę do siatki Janukiewicza.

GOL!!! GÓRNIK - CHOJNICZANKA 1:0!

Rzut wolny dla Chojniczanki. Danielewicz uderzył potężnie, ale spokojnie obronił Loska.

Ależ okazja Chojniczanki! Podgórski uderzył kapitalnie, ale piłka trafiła w słupek.

Dośrodkowanie Kurzawy na dłuższy słupek, gdzie nabiegał Koj. Jego uderzenie głową kapitalnie wybronił Janukiewicz.

Sędzia rozpoczął drugą połowę.

Górnik kontroluje przebieg spotkania. Każda z drużyn miała swoje sytuacje, lecz żadna z nich nie przyniosła bramki. Chojniczanka jest w arcytrudnej sytuacji. Do Zabrza wracamy za kwadrans.

Koniec pierwszej połowy!

Niesportowe zachowanie Kieruzela. Uderzył łokciem Suareza. To powinna być czerwona kartka.

Faul Grzelaka. Rzut wolny dla Górnika.

Kurzawa kapitalnie przechwycił przerzut gracza Chojniczanki i podał do Wolsztyńskiego. Ten ograł wychodzącego do niego Janukiewicza, ale nie trafił do bramki.

Matuszek uderzył z dystansu, ale ten strzał kompletnie mu nie wyszedł. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Groźnie pod bramką Janukiewicza. Bramkarz Chojniczanki za moment wznowi grę.

Górnik utrzymuje się przy piłce. Chojniczanka ma coraz mniej czasu, by odwrócić losy dwumeczu.

Okazja Chojniczanki! Świetnie bronił Loska.

Wolsztyński leży w polu karnym. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego.

Janukiewicz znowu ratuje skórę Chojniczance! Stałe fragmenty gry Górnika są naprawde niebezpieczne. Kieruzel uderzył pod samą poprzeczkę, ale czujnie zachował się bramkarz gości.

Dwa rzuty rożne i dwa razy Suarez! Hiszpan mógł dać gospodarzom prowadzenie, ale w bramce świetnie spisał się Janukiewicz.

Uderzenie z dystansu Kurzawy po nodze rywala. Rzut rożny dla Górnika.

Próba dośrodkowania Koja zupełnie nieudana. Piłka była za lekka i żaden w kolegów na nią nie nabiegł.

Ależ akcja Chojniczanki! Podgórski zacentrował perfekcyjnie na Emila Drozdowicza, który wybiegł zza pleców Wieteski, ale nie trafił w piłkę. Goście mają czego żałować.

Po rzucie rożnym dla Chojniczanki Górnik wyprowadził szybką kontrę. Żółkiewicz szukał prostopadłego podania, lecz jego podanie było za mocne.

Pierwsza interwencja Janukiewicza po uderzeniu z dystansu Żółkiewicza.

Angulo w polu karnym walczył z dwoma obrońcami i wypracował dla Górnika rzut rożny.

Pierwsze uderzenie Danielewicza, ale spokojnie poradził sobie Loska.

Zaczynamy!

Kibice opowiadają się za Górnikiem. Czy mają rację?

Znamy składy obu zespołów.

Górnik Zabrze ma na swoim koncie już sześć trofeów.

Na stadionie w Zabrzu zmierzą się dwie rewelacje tego sezonu. Górnik jest liderem Lotto Ekstraklasy, a Chojniczanka Nice 1 Ligi.

W pierwszym meczu lepsi okazali się piłkarze Marcina Brosza i po dwóch golach Igora Angulo i jednym Damiana Kądziora wygrali 3:1.

Witamy w naszej relacji z rewanżowego meczu Pucharu Polski Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice.