Pobudka po przerwie! Legia w półfinale Pucharu Polski

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski piłkarze Legii Warszawa pokonali Drutex-Bytovię Bytów 4:2. Mistrzowie Polski wygrali pierwsze spotkanie 3:1, wywalczyli więc awans do półfinału.

Bardzo niekorzystny wynik osiągnięty na własnym terenie zmniejszył szanse awansu ekipy z Bytowa do minimum. Dla trenera Romeo Jozaka rewanżowe starcie było okazją do wypróbowania zmienników.

– Myślenie, że wyeliminowaliśmy już Drutex-Bytovię, jest trochę niebezpieczne. Nawet jeśli pozornie tak to wygląda. Mamy komfortową sytuację, ale do końca musimy być czujni. Jeśli nasze podejście do tego meczu będzie takie, jak przed starciem w Bytowie, to jestem pewien, że dobrze wykonamy swoją pracę – mówił przed meczem szkoleniowiec Legii.

Goście podeszli do tego starcia bez kompleksów. Grali wysokim pressingiem, wykorzystywali straty gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki. Wywalczyli kilka stałych fragmentów gry i po jednym z nich zdobyli pierwszą bramkę.

W 26. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Janusz Surdykowski uprzedził obrońców rywali i celnym strzałem głową pokonał Radosława Cierzniaka.

Strata bramki nieco ożywiła gospodarzy, nie zdołali jednak przed przerwą poważnie zagrozić bramce Drutex-Bytovii. Najbliżej zmiany niekorzystnego rezultatu był Sadiku, jednak Michał Szromnik zdołał wybić piłkę po jego strzale.

Piłkarze Legii schodzili do szatni przy akompaniamencie gwizdów. Podrażnieni taką sytuacją, drugą część meczu rozpoczęli od mocnego uderzenia, a wiele do ich gry wniósł rezerwowy Łukasz Broź.

Cztery minuty po przerwie wystarczyły do zdobycia dwóch bramek. Najpierw Hildeberto Pereira wykorzystał podanie Sebastiana Szymańskiego i strzałem z kilku metrów zdobył wyrównującą bramkę. Następnie podanie Brozia z prawej strony, na gola zamienił Szymański.

Dwa ciosy przyjęte w krótkim odstępie czasu podcięły skrzydła przyjezdnym. Gospodarze konrolowali sytuację, a w 62. minucie Hildeberto Pereira podwyższył na 3:1. W 71. minucie, po dośrodkowniu Brozia, Szymański strzałem głową zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy.

Wynik na 4:2 ustalił w doliczonym czasie gry Sebastian Kamiński. Bramka padła w niecodziennych okolicznościach – bezpośrednio z rzutu rożnego.

Ćwierćfinał Pucharu Polski:

Legia Warszawa – Drutex-Bytovia Bytów 4:2 (0:1)

Pierwszy mecz: 3:1; awans: Legia.

Legia: Radosław Cierzniak - Hildeberto Pereira, Jakub Czerwiński (58. Łukasz Moneta), Maciej Dąbrowski, Łukasz Turzyniecki - Sebastian Szymański, Michał Kopczyński, Tomasz Jodłowiec, Cristian Pasquato, Dominik Nagy (46. Łukasz Broź) - Armando Sadiku (64. Daniel Chima Chukwu).
Bytovia: Michał Szromnik - Sebastian Kamiński, Łukasz Wróbel, Fran Gonzalez, Bartłomiej Poczobut - Bartosz Biel (59. Maksymilian Hebel), Sławomir Duda (59. Jakub Kuzdra), Wojciech Wilczyński, Michał Jakóbowski - Janusz Surdykowski, Kamil Wacławczyk (66. Kpassa).

Bramki: 0:1 Janusz Surdykowski (25–głową), 1:1 Hildeberto Pereira (47) , 2:1 Sebastian Szymański (49), 3:1 Hildeberto Pereira (62), Sebastian Szymański (71–głową), 4:2 Sebastian Kamiński (90+1–rzut rożny).

Żółte kartki: Łukasz Turzyniecki, Hildeberto Pereira, Michał Kopczyński (Legia).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 7 240.

Mecz zakończony
Legia
4:2
Drutex-Bytovia
Zapis relacji
Relacja zakończona

['90+1] Legia – Drutex-Bytovia 4:2 GOL!!! Sebastian Kamiński bezpośrednio z rzutu rożnego! Minutę później arbiter zakończył to spotkanie.

['86] Legia – Drutex-Bytovia 4:1 Strzał z dystansu w wykonaniu Michała Jakóbowskiego. Goście nie rezygnują ze zdobycia drugiej bramki.

['81] Legia – Drutex-Bytovia 4:1 Piąta bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu! Hildeberto Pereira pomknął prawą stroną, a akcję kończył Łukasz Moneta... Michał Szromnik obronił dwa strzały piłkarza Legii.

['76] Legia – Drutex-Bytovia 4:1 Christian Pasquato przymierzył z rzutu wolnego z okolicy 20. metra, ale piłka minęła słupek bramki gości.

['71] Legia – Drutex-Bytovia 4:1 GOL!!! Sebastian Szymański popisał się celną główką po dośrodkowniu Łukasza Brozia.

['66] Legia – Drutex-Bytovia 3:1 Orlande Kpassa za Kamila Wacławczyka w ekipie gości.

['62] Legia – Drutex-Bytovia 3:1 GOL!!! Łukasz Moneta wyłożył piłkę, a Hildeberto Pereira skierował ją do siatki.

['58] Legia – Drutex-Bytovia 2:1 Gospodarze opanowali sytuację, a gra w ostatnich minutach trochę się uspokoiła. W Legii Łukasz Moneta zastąpił Jakuba Czerwińskiego. W ekipie gości za Bartosza Biela pojawił się Maksymilian Hebel, a za Sławomira Dudę - Jakub Kuzdra.

['53] Legia – Drutex-Bytovia 2:1 Goście starają się pozbierać po dwóch ciosach, wywalczyli rzut rożny.

['49] Legia – Drutex-Bytovia 2:1 GOL!!! Mocne otwarcie drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy. Podanie Łukasza Brozia z prawej strony, a Sebastian Szymański tym razem wystąpił w roli egzekutora.

['47] Legia – Drutex-Bytovia 1:1 GOL!!! Hildeberto Pereira wykorzystał podanie Sebastiana Szymańskiego i z kilku metrów strzelił wyrównującego gola.

['46] Legia – Drutex-Bytovia 0:1 Rozpoczynamy drugą połowę! Zmiana w Legii: Dominik Nagy opuścił boisko, za niego pojawił się Łukasz Broź.

['45] Legia – Drutex-Bytovia 0:1 W ostatniej akcji pierwszej połowy piłkarze z Bytowa zażegnali niebezpieczeństwo wybijając piłkę na aut. Sensacyjny rezultat do przerwy!

['40] Legia – Drutex-Bytovia 0:1 Kolejna szansa dla gości. Strata Legii w środku pola i akcję Bytovii strzałem obronionym przez Radosława Cierzniaka zakończył Kamil Wacławczyk.

['37] Legia – Drutex-Bytovia 0:1 Dwie dobre akcje gospodarzy, jednak obrońcy ekipy z Bytowa zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

['35] Legia – Drutex-Bytovia 0:1 Kolejna dobra akcja gości. Radosław Cierzniak zdołał tym razem uprzedzić Janusza Surdykowskiego.

['31] Legia – Drutex-Bytovia 0:1 Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, zdołali wywalczyć rzut rożny, a po nim nad bramką strzelał Maciej Dąbrowski.

['26] Legia – Drutex-Bytovia 0:1 GOL!!! Janusz Surdykowski! Po rzucie rożnym Surdykowski uprzedził obrońców i popisał się skutecznym strzałem głową.

['24] Legia – Drutex-Bytovia 0:0 Rzut wolny dla gości zza pola karnego, piłka po strzale Sławomira Dudy odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny.

['21] Legia – Drutex-Bytovia 0:0 Christian Pasquato niecelnie przymierzył z dystansu.

['17] Legia – Drutex-Bytovia 0:0 Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych. Nerwowo w polu karnym Legii, ale arbiter odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy.

['16] Legia – Drutex-Bytovia 0:0 Od kilku minut gra toczy się głownie w środkowej strefie boiska.

['10] Legia – Drutex-Bytovia 0:0 Rzut rożny dla przyjezdnych.

['8] Legia – Drutex-Bytovia 0:0 Goście bez kompleksów podeszli do starcia z faworytami i przeważają w pierwszych minutach.

['4] Legia – Drutex-Bytovia 0:0 Kamil Wacławczyk strzelał zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

['2] Legia – Drutex-Bytovia 0:0 Armando Sadiku znalazł się w dogodnej sytuacji, był jednak na spalonym.

['1] Legia – Drutex-Bytovia 0:0 Pierwszy rzut rożny wywalczyli piłkarze z Bytowa.

['1] Legia – Drutex-Bytovia 0:0 Rozpoczynamy rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski!

Poznaliśmy już pierwszego półfinalistę Pucharu Polski:

Puchar Polski: Górnik pierwszym półfinalistą!

Górnik Zabrze wygrał z Chojniczanką Chojnice 3:0 w meczu rewanżowym 1/4 finału Pucharu Polski. Piłkarze Marcina Brosza w drugiej połowie całkowicie zdominowali grę i jako pierwsi zameldowali się w półfinale rozgrywek. Górnik Zabrze w ostatnich meczach z Chojniczanką był górą.

Spotkanie w Polsacie Sport komentują: Bożydar Iwanow i Marcin Kaczmarek.

Przypomnijmy skrót pierwszego meczu obu ekip.

Drutex-Bytovia - Legia Warszawa 1:3 (1:2)

Drutex Bytovia: Mateusz Oszmaniec – Łukasz Wróbel, Fran Gonzales, Michał Stasiak, Marek Opałacz – Michał Szewczyk (46. Sebastian Kamiński), Bartłomiej Poczobut, Sławomir Duda (63. Bartosz Wolski), Kamil Wacławczyk, Jakub Wilk (46. Michał Jakóbowski) - Janusz Surdykowski.
Legia Warszawa: Radosław Cierzniak – Łukasz Broź (46. Artur Jędrzejczyk), Inaki Astiz (63. Łukasz Turzyniecki), Maciej Dąbrowski, Adam Hlousek – Sebastian Szymański, Michał Kopczyński, Tomasz Jodłowiec (71. Jarosław Niezgoda), Christian Pasquato, Daniel Chukwu – Armando Sadiku.

Bramki: Szewczyk 45 - Sadiku 2, 87, Pasquato 29.

Witamy w relacji na żywo z meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski: Legia Warszawa – Drutex-Bytovia Bytów. Początek spotkania o godzinie 20.45.