Puchar Włoch: Dzień sensacji! Dwa gole Kownackiego

Wtorek był dniem niespodzianek w Pucharze Włoch. Do kolejnej rundy awansowały ekipy grające na co dzień poniżej Serie A - Cittadella (Serie B) oraz Pordenone (Serie C). Swoje zrobiła za to Sampdoria, która pewnie ograła Pescarę 4:1, a dwa gole strzelił Dawid Kownacki.

Polscy kibice czekali głównie na główne danie wtorkowych meczów 1/16 finału Pucharu Włoch: Sampdoria zmierzyła się z drugoligową Pescarą, a w pierwszej jedenastce gospodarzy zobaczyliśmy Dawida Kownackiego. Młody napastnik ma w tym sezonie cztery trafienia, a jedno z nich zanotował we wcześniejszej fazie w spotkaniu z Foggią. Tym razem również wykorzystał szansę.

Już w 78. sekundzie wykorzystał dośrodkowanie Gastona Ramireza i zgranie piłki przez Valerio Verro. To było jednak za mało dla Polaka, który kilka minut później zapisał na koncie fantastyczną asystę! Po ładnej akcji Kownacki idealnie wystawił futbolówkę Gastonowi Ramirezowi, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Przed przerwą na 3:0 podwyższył jeszcze Gianluca Caprari.

W drugiej połowie goście zdołali raz trafić do siatki, ale ewentualne marzenia o korzystnym wyniku ponownie z głowy wybił im Kownacki, który stwierdził, że nie ma do kogo podać, więc po prostu uderzył na bramkę. I wyszło znakomicie, bo po chwili mógł celebrować drugiego strzelonego gola.

We wcześniejszych meczach doszło za to sporych niespodzianek. Trzecioligowe Pordenone sensacyjnie ograło na wyjeździe występujące na co dzień w Serie A Cagliari, a grające na zapleczu najlepszych rozgrywek Cittadella pokonała pierwszoligowe SPAL.