Ronaldo i Vidic na bokserskim debiucie Ferdinanda! W jakich rolach?

Piłka nożna
Ronaldo i Vidic na bokserskim debiucie Ferdinanda! W jakich rolach?
fot. PAP

Rio Ferdinand w lutym ma zadebiutować na bokserskim ringu. Legenda Manchesteru United na swój pierwszy pojedynek zaprosiła byłych kolegów z boiska: Cristiano Ronaldo i Nemanję Vidica. O ile Portugalczyk ma być jednym z wielu widzów na premierowym starciu Anglika, o tyle dawny kolega z bloku defensywnego Czerwonych Diabłów ma… stanąć w narożniku Ferdinanda.

Rio Ferdinand w ostatniej publicznej konwersacji z Cristiano Ronaldo ogłosił, że swoje dwie pierwsze walki w 2018 roku stoczy w lutym i czerwcu/lipcu. 39-latek, który przez lata był kolegą klubowym Portugalczyka zaprosił go na walkę. "Powinieneś przyjść" - miał powiedzieć Rio, który nie poznał jeszcze nazwisk rywali.

To nie jedyny z byłych zawodników Czerwonych Diabłów, którzy mają być obecni przy Ferdinandzie. Ten przez wiele lat tworzył niezwykle skuteczny blok obronny z Nemanją Vidicem, a teraz Serb ma… stanąć w narożniku byłego reprezentanta Anglii! "Potrzebuję twardego faceta. On nada się idealnie!" - miał powiedzieć Rio.

Boks dla Ferdinanda jest czymś więcej niż pasją. Pomógł mu bowiem uporać się ze sobą po stracie żony, która w 2015 roku zmarła na raka. 39-letni Anglik kilkanaście tygodni temu zapowiedział nową przygodę ze sportem… wyzywając Anthony'ego Joshuę (20-0, 20 KO), Davida Haye'a (28-3, 26 KO) i Tony'ego Bellew (29-2-1, 19 KO), czyli całą "śmietankę" brytyjskich sportów walki.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie