Z kim zagrają polscy siatkarze? Losowanie MŚ już w czwartek!

Siatkówka
Z kim zagrają polscy siatkarze? Losowanie MŚ już w czwartek!
fot. PAP

Mistrzostwa świata siatkarzy zostaną rozegrane we wrześniu 2018 roku we Włoszech i Bułgarii. Już w czwartek 30 listopada poznamy skład grup tego turnieju. Losowanie odbędzie się we Florencji.

Najważniejsza siatkarska impreza przyszłego roku zostanie rozegrana w dniach 10–30 września we Włoszech (Rzym, Turyn, Bari) oraz w Bułgarii (Warna, Sofia, Płowdiw, Ruse). Reprezentacja Polski będzie na tym turnieju obrońcą tytułu, który wywalczyła 21 września 2014 roku w katowickim Spodku, po wygranej w meczu o złoto z Brazylią 3:1.

 

W finałach siatkarskiego mundialu zagrają 24 reprezentacje zostaną podzielone na cztery grupy po sześć drużyn. Do kolejnej fazy awansują po cztery czołowe zespoły, które stworzą dwie ośmiodrużynowe grupy. Z nich wyjdą po trzy najlepsze ekipy, które zostaną rozmieszczone w dwóch grupach. Z nich wyłonione zostaną pary półfinalistów.

 

Uczestnicy MŚ 2018 siatkarzy:

 

Europa (CEV) – 10 drużyn: 7 z eliminacji (Belgia, Finlandia, Francja, Holandia, Rosja, Serbia, Słowenia) + 3 (Włochy i Bułgaria – gospodarze oraz Polska mistrz świata).
Ameryka Południowa (CSV) – 2. drużyny (Argentyna, Brazylia).
Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby (NORCECA) – 5 drużyn (Dominikana, Kanada, USA, Portoryko, Kuba).
Azja (AVC) – 4 drużyny (Australia, Chiny, Iran, Japonia).
Afryka (CAVB) – 3 drużyny (Egipt, Kamerun, Tunezja).

 

 

Ceremonia losowania fazy grupowej MŚ 2018 zostanie zorganizowana w zabytkowym Palazzo Vecchio we Florencji. Losowanie będzie nadzorowane przez wiceprezydenta FIVB, szefa CEV Aleksandra Boricicia.

 

Losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw świata siatkarek (29 września – 20 października 2018, Japonia), odbędzie się w kolejny czwartek – 7 grudnia.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze