Piłka nożna

Puchar Polski: Górnik Zabrze pierwszym...

Wyjątkowym smaczkiem tej rywalizacji jest starcie trenerów, Ojrzyński – Niciński. To właśnie ten drugi szkoleniowiec w ubiegłym sezonie doprowadził Arkę do finału Pucharu Polski. Przed meczem na PGE Narodowym został jednak zwolniony, a w jego miejsce zatrudniono Ojrzyńskiego, który zdobył to trofeum. Dla Nicińskiego powrót do Gdyni będzie miał więc sentymentalny wymiar. Poza tym był również zawodnikiem Arki, a w swoim zespole ma kilku byłych piłkarzy tego klubu (Przemysława Trytko, Przemysława Stolca, czy Jakuba Bacha).

 

W pierwszym spotkaniu Chrobry miał swoje szanse, ale nie był skuteczny. Arka była konkretniejsza i wykorzystała swoje doświadczenie nabrane w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy, Pucharu Polski czy rund eliminacyjnych Ligi Europy. – Ważne będzie, abyśmy pierwsi zdobyli gola. Taka bramka na pewno doda nam pewności siebie, poniesie nas, a w zespole Arki może zacząć się robić nerwowo – powiedział lider zespołu gości, Mateusz Machaj.

 

Do półfinałów awansowały już Legia Warszawa i Górnik Zabrze. Ostatniego uczestnika tego etapu rozgrywek Pucharu Polski wyłoni mecz Korony Kielce z Zagłębiem Lubin. Po nim odbędzie się losowanie par 1/2 finału.

 

Transmisja meczu Arka Gdynia – Chrobry Głogów od 17:45 w Polsacie Sport.