MŚ 2018: Borek wytypował grupę śmierci i marzeń!

Piłka nożna
MŚ 2018: Borek wytypował grupę śmierci i marzeń!
fot. Cyfrasport

Mateusz Borek wytypował grupy śmierci i marzeń, w jakich Polska mogłaby się znaleźć na mundialu w Rosji. Jeśli idzie o tę pierwszą, komentator Polsatu Sport nie miał litości dla podopiecznych Adama Nawałki. Wystarczy powiedzieć, że Wojciech Szczęsny musiałby stanąć oko w oko z Christianem Eriksenem i Luisem Suarezem...

Losowanie grup mundialu odbędzie się 1 grudnia w Państwowym Pałacu Kremlowskim w Moskwie. Jako że "Biało-Czerwoni" będą losowani z pierwszego koszyka, unikną takich potęg, jak Niemcy czy Brazylia, ale bynajmniej nie znaczy to, że faza grupowa będzie dla nich spacerkiem. Polacy mogą trafić bowiem na takie zespoły, jak Hiszpania, Anglia czy Urugwaj. Jak wyglądałaby ewentualna grupa śmierci według Mateusza Borka?

Grupa śmierci:

1. Polska
2. Urugwaj
3. Dania
4. Nigeria

- Urugwaj będzie na mundialu zdecydowanie mocniejszy niż w naszym ostatnim meczu towarzyskim. Do Edinsona Cavaniego dołączy przecież Luis Suarez oraz jeszcze kilku innych niezłych piłkarzy. I choć to drużyna południowoamerykańska, jest zaskakująco zdyscyplinowana taktycznie - pod tym względem chyba nawet przoduje na kontynencie. Dania to natomiast reprezentacja, która wraca na właściwe tory. W Warszawie prowadziliśmy z nimi 3:0, a mało zabrakło, by mecz skończył się remisem. W rewanżu był już pogrom. Zauważmy, że my nie mamy takiego piłkarza, jak Christian Eriksen. Takiej błyskotliwej "dziesiątki". Przez to we wspomnianych meczach wytworzyła się dysproporcja między drugimi liniami obu zespołów. Irlandia Północna w pierwszym starciu barażowym potrafiła nad tym zapanować. My nie... Moją grupę śmierci zamyka Nigeria, zespół bardzo mocny fizycznie. My do takich rywali nie jesteśmy przyzwyczajeni. Nie gramy przecież z nimi sparingów - uzasadnia komentator Polsatu Sport.

Borek wytypował też grupę marzeń. W niej już na próżno szukać dla "Biało-Czerwonych" godnego rywala.

Grupa marzeń:

1. Polska
2. Peru
3. Iran
4. Panama

- Choć mistrzostwa świata są teraz dość rozbudowane, te drużyny przecież za darmo na nie nie awansowały. Gdyby jednak los rzeczywiście sprawił nam taki zestaw, bylibyśmy murowanym kandydatem nie tylko do awansu, ale do zwycięstwa w całej grupie - uważa Borek.

Losowanie grup mistrzostw świata 2018 odbędzie się 1 grudnia o godz. 16:00.

Rafał Hurkowski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie