Trzecioligowiec postraszył Real Madryt w Pucharze Króla

Trzecioligowa Fuenlabrada prowadziła z grającym w rezerwowym składzie Realem Madryt 1:0 do 62. minuty, ale ostatecznie zremisowała 2:2 i odpadła w 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Króla. W pierwszym meczu "Królewscy" wygrali na wyjeździe 2:0.

Na Santiago Bernabeu goście objęli prowadzenie w 25. minucie po golu Luisa Milli i nie dali go sobie odebrać do przerwy. W 62. wyrównał Borja Mayoral, ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę osiem minut później. W końcówce Alvaro Portilla ustalił wynik spotkania.

We wtorek awans zapewniły sobie także grające w ekstraklasie Leganes, Celta Vigo i Levante oraz drugoligowa Numancia.

Broniąca trofeum Barcelona swoje spotkanie rewanżowe tej rundy rozegra w środę. Rywalem na Camp Nou będzie trzecioligowa Murcia, która na własnym stadionie przegrała z "Dumą Katalonii" 0:3.