Fonfara zmienia kategorię wagową! Poradzi sobie?

Sporty walki
Fonfara zmienia kategorię wagową! Poradzi sobie?
fot. PAP

Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO) postanowił zmienić kategorię wagową z półciężkiej na junior ciężką. To pokłosie czerwcowej walki z Adonisem Stevensonem (29-1, 24 KO), po której pięściarz zastanawiał się co dalej. W końcu się zdecydował. Teraz zawalczy w tej samej kategorii, co m.in. Krzysztof Włodarczyk (53-4-1, 37 KO).

Już po walce ze Stevensonem 30-letni Fonfara zastanawiał się nad zmianą wagi. - Z wiekiem zmienia się metabolizm, coraz ciężej zbijam wagę na walkę. Jak na kategorię półciężką, jestem naprawdę duży, mam 190 centymetrów - mówił wtedy serwisowi Sport.pl.

Ostateczna decyzja Fonfary miała zostać podana do informacji publicznej pod koniec roku. I tak się też stało. O fakcie poinformował na Twitterze dziennikarz Przemysław Garczarczyk.


- Nowe włosy i nowy start. Andrzej Fonfara zaczyna obóz w Chicago do kategorii junior ciężkiej - napisał Garczarczyk.

Kiedy zobaczymy Fonfarę w nowej kategorii? Jeszcze nie wiadomo. Ale bez wątpienia będzie się musiał sporo napracować, by osiąnąć tyle, co Krzysztofowie: Włodarczyk i Głowacki (28-1, 18 KO), którzy byli przecież mistrzami świata. W dodatku mamy przecież jeszcze Mateusza Masternaka (40-4, 27 KO) i Adama Balskiego (11-0, 8 KO).

ba, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze