Genoa minimalnie lepsza od Crotone w Pucharze Włoch

W meczu 1/16 Coppa Italia Genoa pokonała Crotone 1:0. Cennego gola na wagę awansu strzelił w drugiej połowie były piłkarz drużyny gości Francesco Migliore.

Inicjatywę od pierwszego gwizdka przejęła Genoa, w której barwach w pierwszym składzie grał Petar Brlek - były pomocnik Wisły Kraków. W 20. minucie piłka po główce Federico Ricciego minimalnie minęła lewy słupek bramki. Tuż przed przerwą pierwszą okazję mieli goście. W sytuacji sam na sam w boczną siatkę uderzał jednak Giovanni Crociata.

W 54. minucie bombą z wysokości szesnastki popisał się Francesco Migliore i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 90. minucie w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się były piłkarz Lecha Poznań Aleksandar Tonev, ale piłka po jego atomowym strzale została odbita przez Eugenio Lamannę.

W kolejnej rundzie Genoa zmierzy się z Juventusem Turyn.

Genoa - Crotone 1:0 (0:0)

Bramki: Migliore 54

Genoa: Lamanna - Gentiletti, Rossettini, Biraschi - Migliore, Omeonga, Brlek (63. Lapadula), Cofie, Lazović - Centurion (80. Rodriguez), Ricci (86. Salcedo)

Crotone: Festa - Martella, Cabrera, Ajeti, Simić - Stoian, Romero, Suljić, Faraoni (81. Rohden) - Crociata (69. Tonev), Budimir