NHL: Porażki liderów Konferencji

W lidze NHL porażek doznały czołowe drużyny obecnego sezonu. Prowadzący w Konferencji Wschodniej hokeiści Tampa Bay Lightning ulegli na wyjeździe Boston Bruins 2:3, a najlepsi na Zachodzie St. Louis Blues przegrali u siebie w takim samym stosunku z Anaheim Ducks.

Lightning już po pierwszej tercji przegrywali 0:2, a na początku drugiej części gry zrobiło się 0:3. Gole dla Bruins zdobyli Charlie McAvoy, Riley Nash i Torey Krug. Goście odpowiedzieli trafieniami Andreja Sustra i Stevena Stamkosa, ale na więcej nie było ich stać.

- Musimy znaleźć sposób, aby lepiej zaczynać mecze - przyznał napastnik "Błyskawic" Chris Kunitz.

W pierwszej tercji Lightning pozwolili rywalom oddać aż 19 strzałów - więcej niż łącznie w dwóch kolejnych

Niemal taki sam przebieg miało spotkanie w St. Louis. Ducks po 23 minutach również prowadzili 3:0, a na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Antoine Vermette oraz Kevin Roy. W ostatnich czterech minutach dwie bramki dla Blues zdobył Kyle Brodziak. Bramkarz "Kaczorów" John Gibson zatrzymał 37 strzałów.

Lightning mają 36 punktów i nadal prowadzą w tabeli Konferencji Wschodniej; o trzy wyprzedzają Columbus Blue Jackets. Na Zachodzie Blues również utrzymali się na fotelu lidera, ale ich przewaga nad Winnipeg Jets stopniała do zaledwie punkt.