Polacy poznali rywali! Wyniki losowania MŚ siatkarzy

Siatkówka
Polacy poznali rywali! Wyniki losowania MŚ siatkarzy
fot. PAP

Mistrzostwa świata siatkarzy będą najważniejszą imprezą sezonu reprezentacyjnego 2018. We Florencji odbyło się losowanie fazy grupowej imprezy, która we wrześniu zostanie rozegrana na parkietach Włoch i Bułgarii. Sprawdź wyniki losowania.

Finały siatkarskiego mundialu odbędą się w dniach 10–30 września we Włoszech (Rzym, Turyn, Bari) oraz w Bułgarii (Warna, Sofia, Płowdiw, Ruse). Reprezentacja Polski wystąpi w roli obrońcą tytułu, który wywalczyła 21 września 2014 roku w katowickim Spodku, po wygranej w meczu o złoto z Brazylią 3:1.

 

W siatkarskich mistrzostwach świata wystąpią 24 drużyny narodowe, które zostaną podzielone na cztery grupy po sześć ekip. Do kolejnej fazy awansują po cztery czołowe zespoły, które stworzą dwie ośmiodrużynowe grupy. Z nich wyjdą po trzy najlepsze ekipy, które zostaną rozmieszczone w dwóch grupach. Z nich wyłonione zostaną pary półfinalistów.

 

Jeszcze przed losowaniem ustalono, że osiem ekip – gospodarze i zespoły z najwyższych miejsc rankingu FIVB – zostanie rozstawionych. Wiadomo było, że Polacy zagrają wraz z Bułgarią w grupie D, której mecze będą rozgrywane w Warnie.

 

Wyniki losowania:

Grupa A (Rzym/Florencja)

Włochy (gospodarz)
Argentyna (7 – ranking FIVB)
Japonia (12)
Belgia (15)
Słowenia (23)
Dominikana (38)

Grupa B (Ruse)

Brazylia (1)
Kanada (6)
Francja (9)
Egipt (13)
Chiny (20)
Holandia (25)

Grupa C (Bari)

USA (2)
Rosja (4)
Serbia (11)
Australia (16)
Tunezja (24)
Kamerun (30)

Grupa D (Warna)

Bułgaria (gospodarz)
Polska (3)
Iran (8)
Kuba (16)
Finlandia (18)
Portoryko (29).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze