UFC: Tybura poznał kolejnego rywala?

Sporty walki
UFC: Tybura poznał kolejnego rywala?
fot. youtube.com

Marcin Tybura (16-3, 7 KO, 6 SUB) może już w lutym wrócić do oktagonu UFC, by stoczyć szóstą walkę dla amerykańskiego giganta. Dużo wskazuje na to, że jego przeciwnikiem będzie mocno bijący Derrick Lewis (18-5-1NC, 16 KO, 1 SUB).

Obaj zawodnicy byli już w przeszłości zestawieni: ich walka miała być zwieńczeniem gali na Filipinach, która jednak została odwołana. Największa organizacja MMA ma świecie miała później inny plan na obu zawodników, lecz koniec końców wydaje się, że w końcu będą mogli skrzyżować rękawice. Ich pojedynek jest planowany na galę UFC Fight Night 126 w Texasie, która odbędzie się 18 lutego przyszłego roku.

Tybura wróci do oktagonu po najważniejszej walce w swojej karierze: w listopadzie tego roku przegrał na punkty z legendą mieszanych sztuk walki, byłym mistrzem wagi ciężkiej Fabricio Werdumem, lecz miał swoje momenty, a i sam Brazylijczyk przyznał, że przed naszym zawodnikiem wielka kariera. Z kolei Lewisa nie widzieliśmy w akcji od czerwca, kiedy uległ przed czasem Markowi Huntowi, przerywając tym samym serię sześciu kolejnych wygranych.

Zarówna Tybura, jak i Lewis są klasyfikowani w rankingu wagi ciężkiej. Polak znajduje się na ósmym miejscu, podczas gdy jego rywal jest dwa oczka wyżej.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie