Wirtualne derby Śląska na stadionie w Tychach!

E-sport
Wirtualne derby Śląska na stadionie w Tychach!
fot. gkstychy.info

Tyski Sport S.A. zorganizuje pierwsze w kraju wydarzenie, w którym - na szczeblu lokalnym - piłkarskie kluby zmierzą się w grę FIFA 18. Na Stadionie Miejskim w Tychach wystąpi osiem drużyn: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice, Śląski Związek Piłki Nożnej i gospodarz - GKS Tychy.

- Zaprosiliśmy wszystkie drużyny z województwa śląskiego od Ekstraklasy do drugiej ligi. Rywalizacja na wirtualnym boisku będzie doskonałą okazją do aktywizacji i integracji śląskich klubów. Esport to obszar, który ciągle się rozwija, dlatego wychodzimy z inicjatywą promocji śląskiej piłki wśród fanów gamingu. Po zakontraktowaniu e-zawodnika naturalnym krokiem jest dla nas organizacja turnieju - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

 

Rozgrywki odbędą się 9 grudnia na Stadionie Miejskim. Wszystkie mecze transmitowane będą na platformie YouTube. Skomentuje je Jarek ‘RDK’ Radzio.

 

Każda drużyna wystawi dwóch reprezentantów. Barw gospodarzy bronić będzie ich zakontraktowany esportowiec - Patryk ‘Paniol’ Pańka oraz wyłoniony na drodze eliminacji kibic klubu. O ile Zagłębie Sosnowiec i Piast Gliwice nie będą miały problemu ze skompletowanie kadry, bowiem jako jedne z nielicznych zespołów w Polsce również posiadają esportowe struktury, zagadką pozostają składy reszty uczestników. Więcej informacji na temat wydarzenia otrzymamy jednak podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze