As Barcelony zapowiedział odejście z katalońskiego klubu

Piłka nożna
As Barcelony zapowiedział odejście z katalońskiego klubu
fot. PAP

- Myślę, że etap mojej kariery w tym zespole Barcelony dobiega końca. To ma sens, bowiem po długim okresie, jaki tu spędziłem nie mogę zrobić już nic więcej w klubie - po siedmiu latach gry dla FC Barcelona w takich oto słowach odejście z klubu zakomunikował Javier Mascherano.

Argentyńczyk pojawił się w katalońskim klubie w sierpniu 2010 roku, przechodząc do Blaugrany z Liverpoolu. W ciągu ponad siedmiu lat gry pod batutą kilku różnych szkoleniowców 33-latek sięgnął po kilka trofeów, z których najważniejsze to dwa tytuły w Lidze Mistrzów oraz cztery mistrzostwa Hiszpanii. Co ciekawe w tym czasie zdobył tylko jedną bramkę - w ubiegłym sezonie przeciwko Osasunie Pampeluna.

 

Być może będzie to jedyne trafienie Mascherano dla Barcelony, bowiem argentyński piłkarz zapowiedział, że nadchodzi czas jego pożegnania z legendarnym klubem. - Myślę, że etap mojej kariery w tym zespole dobiega końca. To ma sens, bowiem po długim okresie, jaki tu spędziłem nie mogę zrobić już nic więcej w klubie. Lata tutaj były najlepszymi w mojej karierze. Nigdy tego nie zapomnę - powiedział Mascherano.

 

W trwającym sezonie 2017/2018 Mascherano dostawał coraz mniej szans na grę w podstawowym składzie Dumy Katalonii. Podstawową parę środkowych obrońców, Ernesto Valverde stworzył bowiem z duetu Gerard Pique - Samuel Umtiti. Argentyńczyk, który przychodził do Barcelony jako defensywny pomocnik, mógłby oczywiście grać również w środku pola, ale tam konkurencja także jest bardzo duża. Co gorsza, ostatnio Mascherano zmaga się z problemami mięśniowymi.

 

Te wszystkie czynniki plus wspomnienia sprzed siedmiu lat dały podstawę do decyzji 33-letniego piłkarza. - Chciałbym zakończyć przygodę z Barceloną we właściwym czasie, natomiast nie wszystko zależy ode mnie. Zależało mi jednak, żeby podjąć taką decyzję, ponieważ, kiedy opuszczałem Liverpool, nie podobało mi się to, w jaki sposób przebiegło moje pożegnanie. Nie chcę, by to samo przytrafiło mi się w Barcelonie.

 

Kontrakt Mascherano z FC Barelona wygasa w czerwcu 2019 roku.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze