Falubaz Zielona Góra ma nowego trenera

Żużel
Falubaz Zielona Góra ma nowego trenera
fot. CyfraSport

Adam Skórnicki został pierwszym trenerem żużlowców Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. Związał się z tym klubem dwuletnią umową. Zastąpił Marka Cieślaka, który przeniósł się do Włókniarza Częstochowa.

W piątek zielonogórski klub przedstawił cały nowy sztab szkoleniowy drużyny.

 

Skórnicki to doświadczony żużlowiec, m.in. indywidualny mistrz Polski z 2008 roku oraz menedżer, który prowadził drużynę Unii Leszno. W pierwszym roku pracy z leszczyńską drużyną (2014) zdobył z nią srebrny medal, a w kolejnym sezonie złoto.

 

„Mamy pewne założenia na najbliższy sezon, jak i na okres dwuletni. W związku z tym, że klub jest dobrze zarządzany, mamy do zrobienia tylko pracę sportową i na niej będziemy się koncentrować. Ważnym dla nas aspektem jest przede wszystkim młodzież, dlatego nasz sztab jest tak rozbudowany” – powiedział na piątkowej konferencji prasowej Skórnicki.

 

Oprócz Skrónickiego w sztabie szkoleniowym Falubazu znaleźli się dwaj trenerzy odpowiedzialni za przygotowania juniorów - Aleksander Janas i Krzysztof Jabłoński. Janas będzie pierwszym trenerem młodzieżowców, a Jabłoński podejmie współpracę w zakresie techniczno-sprzętowym. Mechanikiem klubowym będzie natomiast Andrzej Jarząbek.

 

Obaj trenerzy juniorów będą jeździć z nimi na wszystkie zawody młodzieżowe, a Krzysztof Jabłoński dodatkowo będzie towarzyszył im w parku maszyn podczas meczów ligowych.

 

„Dzisiaj młodzież w zespołach ligowych tworzy bardzo ważny element i bez niej marzenia o sukcesach są bardzo ciężkie i bardzo ciężko jest takiej drużynie zdobywać tytuły, więc myślę, że droga, którą wspólnie obieramy, przyniesie w tym okresie oczekiwane sukcesy” - dodał Skórnicki.

 

Po zajęciu czwartego miejsca w minionym sezonie w drużynie Falubazu nastąpiło kilka istotnych zmian kadrowych. Odeszli Jarosław Hampel (Unia Leszno), Jason Doyle (Get Well Toruń), Andrij Karpow i trener Marek Cieślak.

 

Drużyna z Zielonej Góry została oparta na wicemistrzu świata Patryku Dudku i doświadczonym Piotrze Protasiewiczu. Jednym z jej liderów ma być także wychowanek zielonogórskiego klubu Grzegorz Zengota, który wrócił z Unii Leszno.

 

Do drużyny dołączyli również: Duńczyk Michael Jepsen Jensen (z Get Well Toruń), Kacper Gomólski (z pierwszoligowego Wybrzeża Gdańsk), Niemiec Martin Smoliński i 17-letni Duńczyk Mads Hansen, a tzw. kontrakt warszawski podpisał Krzysztof Jabłoński. Umowę z Falubazem przedłużył Szwed Jacob Thorssell.

 

Formację juniorską tworzą: Sebastian Niedźwiedź, Mateusz Tonder, Alex Zgardziński, Mateusz Burzyński, Damian Pawliczak, Wojciech Pilarski i Jakub Osyczka.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie