Kłos: Nie łudźmy się, że to będzie spacerek

Piłka nożna
Kłos: Nie łudźmy się, że to będzie spacerek
fot. Cyfrasport

Tomasz Kłos uważa, że polskich piłkarzy stać na wyjście z grupy mistrzostw świata 2018 w Rosji. Podkreślił jednak, że wylosowani w piątek rywale tylko z pozoru wydają się łatwi. "Nie łudźmy się, że to będzie spacerek" - podkreślił były reprezentant kraju.

Biało-czerwoni na przyszłorocznym mundialu w Rosji zagrają w gr. H z Senegalem, Kolumbią i Japonią.

 

Kłos oceniając w rozmowie z PAP losowanie w Moskwie przyznał, że "mogło być gorzej", ale jednocześnie podkreślił, by nie sugerować się tylko nazwami zespołów. Wskazał bowiem, że każdy z grupowych rywali Polski ma wiele piłkarskich atutów.

 

"Kolumbijczycy grają futbol +na tak+. Jak większość południowoamerykańskich drużyn kochają mieć piłkę przy nodze, bo dla nich gra w futbol to jest zabawa, pasja, radość. Namiastkę tego mieliśmy w niedawnym meczu towarzyskim z Urugwajem. To moim zdaniem będzie nasz najgroźniejszy grupowy przeciwnik" – tłumaczył 69-krotny reprezentant kraju.

 

Charakteryzując drużynę narodową Japonii zaznaczył, że cechuje ją niebywała dyscyplina taktyczna - "mają rozplanowany każdy metr po boisku, po którym poruszają się jak roboty" - mówił. Zwracał uwagę, że to ekipa z bogatym doświadczeniem z dużych turniejów, do których zawsze jest dobrze przygotowana pod względem motorycznym.

 

"Senegalczyków znam dobrze z występów w AJ Auxerre. W drużynie było ich czterech. Byli świetnie przygotowani pod względem fizycznym i dobrze wyszkoleni technicznie. Lubią strzelać gole, ale zapominają o obronie. Trzeba też przyznać, że nie zawsze im się chce. Pamiętam jednak, jak podczas MŚ 2002 wygrali w pierwszym meczu 1:0 z Francją i awansowali wówczas do dalszych gier" – ocenił pierwszego przeciwnika podopiecznych trenera Adama Nawałki na MŚ 2018 były obrońca.

 

Kłos podsumował, że "polska grupa" jest wyrównana i jego zdaniem nie ma w niej faworyta. Dodał, że biało-czerwoni są w stanie zająć w niej miejsce premiowane awansem. "Nie łudźmy się jednak, że wyjście z tej grupy będzie spacerkiem. Na pewno jednak możemy myśleć o takim celu" – stwierdził były piłkarz ŁKS Łódź, Wisły Kraków, AJ Auxerre i FC Kaiserslautern.

 

W jego opinii najciekawiej zapowiada się rywalizacja w gr. F, w której zagrają piłkarze Niemiec, Meksyku, Szwecji i Korei Południowej.

 

Turniej finałowy MŚ w Rosji, z udziałem 32 drużyn, odbędzie się w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018. Swoje występy kadra Nawałki rozpocznie od meczu z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca jej rywalem będzie w Wołgogradzie Japonia.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze