PlusLiga: Asseco Resovia rozgromiona przez Onico

W spotkaniu inaugurującym 12. kolejkę PlusLigi Asseco Resovia przegrała z Onico Warszawa 0:3. Podopieczni Stephane Antigi, po pokonaniu Jastrzębskiego Węgla, odnieśli kolejne efektowne zwycięstwo.

Siatkarze ze stolicy pojechali do Rzeszowa po efektownym zwycięstwie 3:0 nad Jastrzębskim Węglem na Torwarze. Asseco Resovia w poprzedniej kolejce ograła 3:1 na wyjeździe Łuczniczkę Bydgoszcz.

W premierowej odsłonie długo przeważali gospodarze (7:4, 11:7, 15:11). W środkowej części seta przyjezdni zaczęli odrabiać straty, dobrze grali blokiem, skutecznie prezentował się bohater poprzedniego meczu – Bartosz Kwolek. Po jego technicznym ataku siatkarze Onico po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie (17:18). W końcówce oglądaliśmy zaciętą walkę. Co prawda ekipa ze stolicy miała trzy oczka zaliczki przy stanie 19:22, ale gospodarze zdołali odrobić straty po asie serwisowym Marcina Możdżonka (23:23). Dwie decydujące piłki tego seta padły jednak łupem Onico, a wywalczył je Wojciech Włodarczyk (23:25).

Drugi set miał podobny przebieg. Początkowo minimalną przewagę mieli siatkarze Asseco Resovii (4:2, 9:8, 14:13), jednak kluczowa w tej partii była seria trzech wygranych piłek przez gości. Po asie serwisowym Sharone Vernona-Evansa gospodarze przegrywali 17:20. Gospodarze nie byli już w stanie odrobić strat. Choć asem serwisowym popisał się jeszcze w końcówce Jakub Jarosz (22:23), jednak Vernon-Evans wywalczył piłkę setową, a Jan Nowakowski atakiem z przesuniętej krótkiej zakończył tę partię (23:25).

Trzecia partia miała jednostronne oblicze. Przyjezdni rozpoczęli od mocnego uderzenia (0:3) i utrzymywali przewagę w kolejnych akcjach. Środkowa część seta to dominacja ekipy ze stolicy. Atak za atakiem skutecznie kończył Kwolek (8:13, 9:15) i szybko stało się jasne, że gospodarze nic w tym meczu nie wskórają. W końcówce część kibiców Resovii zaczęła opuszczać halę. Przyjezdni kontrolowali sytuację, a Nowakowski ustalił wynik tej partii na 17:25 i zakończył mecz.

Podopieczni trenera Roberto Serniottiego ponieśli już czwartą w tym sezonie porażkę na Podpromiu. Wcześniej ulegli tu ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 1:3, Treflowi Gdańsk 0:3 oraz Aluron Virtu Warcie Zawiercie 2:3. Siatkarze Onico wyprzedzili rzeszowian w ligowej tabeli.

Najlepiej punktowali: Jakub Jarosz (13), Thibault Rossard (10) – Resovia; Bartosz Kwolek (16), Wojciech Włodarczyk (13), Sharone Vernon-Evans (10) – Onico. Potężną bronią gości był blok (3–9), obie ekipy podobnie punktowały zagrywką (3–3), w ataku lepsi byli gracze Onico (37–48). MVP: Antoine Brizard.

Asseco Resovia – Onico Warszawa 0:3 (23:25, 23:25,17:25)

Asseco Resovia: Michał Kędzierski, Bartłomiej Lemański, Jakub Jarosz, Thibault Rossard, Aleksander Śliwka, Marcin Możdżonek – Mateusz Masłowski (libero) oraz Lukas Tichacek, Jochen Schoeps, Dominik Depowski.

Onico: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Nikola Gorgiev, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk – Damian Wojtaszek (libero) oraz Sharon Vernon-Evans, Guillaume Samica.