UFC: Kowalkiewicz poznała rywalkę! To będzie hitowe starcie

Sporty walki
UFC: Kowalkiewicz poznała rywalkę! To będzie hitowe starcie
fot. youtube.com

Karolina Kowalkiewicz (11-2, 1 KO, 2 SUB) prawdopodobnie już w lutym stoczy kolejną walkę dla UFC! Rywalką Polki na gali UFC on Fox 28 ma być czołowa zawodniczka wagi słomkowej oraz była pretendentka do mistrzowskiego pasa - Jessica Andrade (17-6, 5 KO, 7 SUB).

O tym zestawieniu mówi się już od kilku tygodni, zwłaszcza że obie zawodniczki wojowały ze sobą w mediach. Andrade oskarżała Kowalkiewicz o to, że odrzuciła walkę z nią na rzecz starcia z debiutantką Jodie Esquibel na gali w Gdańsku, a Polka szybko odpowiedziała ogniem, prostując jej słowa i szybko wyzywając do pojedynku. Życzenia czołowych słomkowych prawdopodobnie zostaną spełnione i już 24 lutego przyszłego roku skrzyżują rękawice - poinformował brazylijski portal sportv.globo.

 

Polka wróci do oktagonu po pewnym wypunktowaniu Esquibel na gali w Gdańsku, z kolei Andrade będzie opromieniona największym zwycięstwem w karierze. We wrześniu wręcz zdemolowała na przestrzeni trzech rund Claudię Gadelhę, która tak łatwo rozprawiła się z Kowalkiewicz, a wcześniej toczyła równe boje z Joanną Jędrzejczyk.

 

Jako że Jędrzejczyk przegrała z Rose Namajunas, to sytuacja w dywizji słomkowej zrobiła się bardzo otwarta. Niewykluczone więc, że wygrana otrzyma kolejną mistrzowską szansę.

Kowalkiewicz jest aktualnie klasyfikowana na czwartym miejscu w kategorii słomkowej, a Andrade jest druga.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze