Bundesliga: Gol Lewandowskiego. Beniaminek sprawił problemy Bayernowi Monachium

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa! W sobotnim meczu z Hannover 96 strzelił swojego 51. gola w 2017 roku, wykorzystując rzut karny. Bayern Monachium wygrał 3:1.

Wynik meczu Bayern Monachium - Hannover 96 otworzył Arturo Vidal. Później w roli głównej wystąpił sędzia Guido Winkmann. Między 24. a 30. minutą działy się niesamowite rzeczy...

Najpierw do siatki trafił Lewandowski. Sędzia skorzystał jednak z systemu VAR i gola nie uznał! Jak się okazało, była to zła decyzja, bo Polak nie był na spalonym! Sto dwadzieścia sekund później po faulu Svena Ulreicha na Feliksie Klausie arbiter podyktował jedenastkę. Niclas Fullkrug pokonał bramkarza, jednak Winkmann nakazał wszystko powtórzyć. Uznał bowiem, że w momencie wykonywania karnego inni piłkarze wbiegli w pole karne. Przy drugiej próbie Fullkrug uderzył identycznie, jednak tym razem Ulreich go wyczuł i obronił strzał! Nic dziwnego, że na boisku zrobiło się nerwowo i goście mieli ogromne pretensje do arbitra

Pomimo tego, piłkarze beniaminka się nie załamali. W 35. minucie do wyrównania doprowadził Charlison Benschop. Gospodarze chcieli jednak wygrać za wszelką cenę. W drugiej części meczu swoje sytuacje mieli Kingsley Coman, James Rodriguez i "Lewy". Na listę strzelców wpisał się najpierw Francuz. W końcówce Coman wywalczył jedenastkę. Do piłki podszedł Lewandowski i pewnym strzałem pokonał bramkarza, ustalając wynik.

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to Paweł Olkowski (1.FC Koeln) grał cały mecz, Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych, natomiast Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) i Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) z powodów zdrowotnych nie znaleźli się w kadrze.

Wyniki sobotnich meczów 14. kolejki Bundesligi:

1.FSV Mainz - FC Ausburg 1:3 (0:2)

Bramki: Gerrit Holtmann 85 - Michael Gregoritsch 22, Alfred Finnbogason 43 (k), 86

Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 1:1 (1:0)

Bramki: Kevin Volland 30 – Andrij Jarmołenko 73

Czerwona kartka: Wendell (41, Bayer Leverkusen)

Bayern Monachium – Hannover 96 3:1 (1:1)

Bramki: Arturo Vidal 17, Kingsley Coman 67, Robert Lewandowski 87 (k) – Charlison Benschop 35

Schalke 04 Gelsenkirchen - 1.FC Koeln 2:2 (1:0)

Bramki: Guido Burgstaller 36, Amine Harit 72 - Sehrou Guirassy 50, 77 (k)

Czerwona kartka: Yuya Osako (90+3, 1.FC Koeln, za drugą żółtą)

TSG 1899 Hoffenheim – RB Lipsk 4:0 (1:0)

Bramki: Nadiem Amiri 13, Serge Gnabry 52, 62, Mark Uth 87

Werder Brema – VfB Stuttgart 1:0 (1:0)

Bramka: Max Kruse 45