Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w zapasach w stylu klasycznym z Londynu zadebiutował w MMA podczas gali KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym. 27 maja Janikowski skrzyżował rękawice z Gerardo Julio Gallegosem i w efektowny sposób rozbił go ciosami w pierwszej rundzie. To wyraźnie rozbudziło apetyty fanów, więc wiadomość o jego kolejnym starcie jeszcze w tym roku, wszyscy przyjęli z wielką radością.

 

Długo nie znaliśmy jego rywala, ale teraz wiemy już, że Janikowski zmierzy się z legendą polskiego MMA Antonim Chmielewskim. Różnica w doświadczeniu jest więc gigantyczna, bo "Antonio" ma na koncie prawie 50 zawodowych walk! Do starcia przystąpi po dwóch porażkach z rzędu (z Michałem Materlą oraz Łukaszem Bieńkowskim), ale na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

 

O KSW 41:

 

W walkach wieczoru wydarzenia w katowickim Spodku Borys Mańkowski będzie bronił tytułu mistrza KSW w wadze półśredniej przeciwko Dricusowi Du Plessisowi, a Popek Monster skrzyżuje rękawice z Tomaszem „Strachem” Oświecińskim. Oprócz nich w okrągłej klatce KSW zobaczymy również pojedynek mistrzowski w wadze piórkowej pomiędzy Kleberem Koike Erbstem, a Arturem Sowińskim. Naprzeciw siebie staną również Marcin Wrzosek i Roman Szymański.