Mielewski o magazynie #7strefa: Będzie interaktywny! Widzowie włączą się do dyskusji

Siatkówka
Mielewski o magazynie #7strefa: Będzie interaktywny! Widzowie włączą się do dyskusji
fot. CyfraSport

Już 4 grudnia wyemitowany zostanie premierowy odcinek siatkarskiego magazynu #7strefa. - Zainteresowanie widzów siatkówką nie słabnie. Dla takiej dyscypliny musimy stworzyć plac do ścierania się poglądów – powiedział współtwórca projektu Jerzy Mielewski.

Marta Ćwiertniewicz: Skąd pomysł na magazyn?
 
Jerzy Mielewski: Siatkówka potrzebuje swojego miejsca na publicystykę na antenach Polsatu. Rocznie transmitujemy tysiące godzin spotkań siatkarskich. Naprawdę dużo się dzieje. Zainteresowanie widzów siatkówką nie słabnie. Dla takiej dyscypliny musimy stworzyć plac do ścierania się poglądów. Podsumowania PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet, wyciąganie najciekawszych tematów; tego, czym żyją kibice. W każdej kolejce znajduje się coś takiego, co za chwilę przepada i nie jest podniesione do rangi dyskusji. Po to właśnie powstaje magazyn #7strefa.
 
Jak będzie wyglądał program magazynu? Co siatkarscy kibice będą mogli w nim znaleźć?
 
Podsumowanie kolejek PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet. Chcemy rozszerzyć kooperację z klubami tak, aby w magazynie pojawiły się relacje z większości, a może i wszystkich spotkań. Będziemy również zajmować się bieżącymi tematami. Za nami losowanie grup siatkarskich mistrzostw świata. Przed nami kolejna wielka impreza, czyli klubowe mistrzostwa świata. To będzie niesamowity grudzień, jeśli chodzi o siatkówkę. 15 grudnia w Krakowie podczas trwania KMŚ rozegrany zostanie mecz gwiazd. Dodatkowo rusza siatkarska Liga Mistrzów i Liga Mistrzyń. Coraz ciekawiej robi się też na krajowej arenie. Kibice siatkarscy w tym miesiącu będą zachwyceni, bo liczba spotkań, które pokażemy będzie naprawdę pokaźna.
 
Skąd nazwa magazynu?
 
Pomysł narodził się w gabinecie pana dyrektora Mariana Kmity. Rozmawialiśmy wtedy o strefach boiska, których jest sześć. Jest jednak siódma strefa, medialna, która jest bardzo ważna w profesjonalnym sporcie. Później dodaliśmy hashtag, aby magazyn stał się bardziej interaktywny. Chcemy mieć kontakt z naszymi widzami. Magazyn będzie emitowany na żywo. Widzowie będą mieli możliwość komentowania tego, co dzieje się w studiu na Twitterze, Facebooku, a także za pośrednictwem portalu Polsatsport.pl.
 
Jacy goście będą zapraszani do magazynu?
 
Jako współtwórca magazynu życzyłbym sobie, żeby aktywny udział w tym projekcie brały kluby. Będziemy zapraszać do magazynu przedstawicieli różnych środowisk i zespołów rozpoczynając na członkach zarządu, a kończąc na zawodnikach. Liczymy, że spotkamy się z pozytywnym odzewem. Magazyn dopiero rusza, ale mam nadzieję, że trwać będzie przez kilka sezonów, więc nad każdym klubem czy ośrodkiem siatkarskim będzie szansa się pochylić. Nie zapomnijmy o bohaterach drugiego planu, czyli ludzi pracujących z dziećmi i młodzieżą m.in. w Siatkarskich Ośrodkach Szkoleniowych. Będziemy chcieli ich wyeksponować, bo pod ich okiem często zaczyna się przygoda wielkich gwiazd siatkówki. Oni pracują w cieniu, ale robią niesamowitą robotę dla wierzchołka tej dyscypliny w Polsce, czyli PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet, a finalnie reprezentacji.
 
Czym magazyn #7strefa będzie różnić się od poprzednich magazynów siatkarskich emitowanych na antenach Polsatu?
 
W ostatnich latach nasz magazyn pojawiał się przy okazji największych imprez takich jak mistrzostwa świata 2014, czy mistrzostwa Europy 2017. Ten magazyn nie będzie dedykowany żadnej imprezie. To, że startuje przed rozpoczęciem Klubowych Mistrzostw Świata jest zbiegiem okoliczności. #7strefa po tym turnieju pozostanie jednak na antenie. Będziemy bardziej szczegółowo i wnikliwie dyskutować o rzeczach codziennych polskiej siatkówki, bo dzieje się sporo. W przyszłym roku odbędą się mistrzostwa świata, czekamy na wybór trenera reprezentacji, do której niebawem ma dołączyć Wilfredo Leon. Tematów do omówienia na poziomie reprezentacyjnym i klubowym nadal jest mnóstwo rozpoczynając na kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich, a kończąc na systemie challenge. Będziemy mogli w telewizyjnym studiu trochę się pospierać, pokłócić, a czasami poklepać po plecach.
 
===
 
Premierowy odcinek magazynu #7strefa już 4 grudnia o 20:30 w Polsacie Sport. Gościem Jerzego Mielewskiego będzie organizator Klubowych Mistrzostw Świata Tomasz Cieślik. W studiu pojawią się także Marian Kmita, Paweł Zagumny, Krzysztof Ignaczak oraz Ireneusz Mazur. 
 
Nasi eksperci skupią się na Klubowych Mistrzostwach Świata. Zaprezentowane zostaną ekskluzywne materiały, które w trakcie podróży po wszystkich ośrodkach drużyn występujących w turnieju opracował Krzysztof Ignaczak. Na tapetę wzięty zostanie również klub ONICO Warszawa, który przeszedł przed sezonem gruntowne zmiany. Poruszony będzie także temat grup siatkarskich mistrzostw świata oraz wyboru selekcjonera reprezentacji.
Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze