MŚ 2018: Kompromitacja kolumbijskiego związku! Rywale pomylili nasze godło

Piłka nożna
MŚ 2018: Kompromitacja kolumbijskiego związku! Rywale pomylili nasze godło
fot. PAP

Kolumbijski związek piłki nożnej tuż po losowaniu grup mistrzostw świata 2018 zanotował poważną wpadkę. W grafice prezentującej drużyny z grupy H użył… nieaktualnego od 28 lat godła Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Kolumbijczycy na swoim oficjalnym koncie twitterowym zaprezentowali nie tylko swoją grupę, ale i wszystkie inne. Zamysł grafika był taki, aby używać loga każdej z federacji. O ile nie mieli problemu z innymi reprezentacjami, to nie potrafili znaleźć emblematu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zrezygnowani Kolumbijczycy ostatecznie postanowili sięgnąć po godło naszego kraju. Problem w tym, że nie użyli aktualnego, a herbu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, które obowiązywało w latach 1944-1989.

 

Nasze godło po 1989 roku przedstawia białego orła w złotej koronie. Herb z czasów PRL-u był jednak jej pozbawiony. Wszystko przez decyzję komunistycznych władz, które po II Wojnie Światowej usunęły z herbu koronę, która powróciła właśnie po upadku PRL-u.

 

Nieaktualne godło zostało bardzo rozpowszechnione na Twitterze. Wszystko za sprawą reprezentantów Kolumbii, którzy bezmyślnie podawali grafikę przygotowaną przez ich związek.

 

Reprezentacja Polski na MŚ 2018 w Rosji zagra w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Turniej, z udziałem 32 drużyn, odbędzie się w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018. Swoje występy kadra Nawałki rozpocznie od meczu z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca jej rywalem będzie w Wołgogradzie Japonia.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze