MŚ 2018: Neymar, Ozil czy Messi? Potencjalna droga Polaków do finału

Piłka nożna
MŚ 2018: Neymar, Ozil czy Messi? Potencjalna droga Polaków do finału
fot. PAP

Reprezentacja Polski na MŚ 2018 została przydzielona do wymagającej grupy H, gdzie zmierzy się z Kolumbią, Senegalem i Japonią. Polacy wcale nie są stawiani w roli pewniaka do wyjścia z grupy, jednak warto prześledzić ewentualną drogę najlepszych zespołów naszej grupy do finału. Kolejnymi przeszkodami będą najsilniejsze zespoły globu!

Polacy trafili na wymagającą grupę, a prezes Zbigniew Boniek uczciwie przyznaje, że próżno szukać w niej faworyta. Biało-czerwoni rozpoczną zmagania 19 czerwca od meczu z Senegalem w Moskwie. W drugim spotkaniu zagrają 24 czerwca w Kazaniu z Kolumbią, a ostatnią grą fazy grupowej będzie konfrontacja z Japonią w Wołgogradzie – 28 czerwca.
 
Jeśli siódmy zespół rankingu FIFA zajmie jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem, powalczy z czołowym zespołem grupy G, gdzie zmierzą się Belgia, Anglia, Tunezja i Panama. Nie da się ukryć, że zdecydowanymi faworytami do awansu są zespoły z Europy, a więc już w 1/8 finału w przypadku awansu przyjdzie nam zmierzyć się z Harrym Kane'm bądź Edenem Hazardem. Wydaje się, że właśnie w bezpośrednim meczu tych drużyn rozstrzygnie się pierwsze miejsce w tak istotnej dla nas grupie. Dla ułatwienia załóżmy, że lepszym zespołem w tym spotkaniu będą Czerwone Diabły.
 
Prześledźmy drabinkę stopień wyżej. W wypadku hipotetycznego zwycięstwa w 1/8 finału, na naszych reprezentantów czekałby któryś z zespołów z grup E i F. W skład wspomnianych grup wchodzą: Brazylia, Szwajcaria, Kostaryka i Serbia (E) oraz Niemcy, Meksyk, Szwecja i Korea Południowa (F).
 
Wśród największych faworytów do triumfu w całej imprezie są oczywiście Brazylia i Niemcy, więc któryś z tych zespołów to najbardziej prawdopodobny rywal zespołu z grupy H w ćwierćfinale. Nie można oczywiście odbierać szans mocnym zespołom Szwecji, Szwajcarii czy Meksyku. W tym wypadku, aby dojść do półfinału, należy stawić czoła zawodnikom pokroju Neymara czy Mesuta Ozila, czyli już ścisły światowy top.
 
Półfinały oznaczają skrzyżowanie się dwóch stron drabinki, więc bazując wyłącznie na przypuszczeniach nasz zespół mógłby zmierzyć się z kimś z puli: Urugwaj (grupa A), Hiszpania, Portugalia (grupa B), Francja (grupa C) lub Argentyna (grupa D).
 
Zakładając wspaniałą formę i same potencjalne zwycięstwa Roberta Lewandowskiego i spółki wróżąc z fusów prześledziliśmy dwie potencjalne drogi do finału naszej reprezentacji:
 
Propozycja 1
Pierwsze miejsce w grupie H
1/8 finału: Anglia (drugi zespół grupy G)
Ćwierćfinał: Niemcy (pierwszy zespół grupy F)
Półfinał: Hiszpania (pierwszy zespół grupy B) lub Argentyna (pierwszy zespół grupy D)
 
Propozycja 2
Drugie miejsce w grupie H
1/8 finału: Belgia (pierwszy zespół grupy G)
Ćwierćfinał: Brazylia (pierwszy zespół grupy E)
Półfinał: Urugwaj (pierwszy zespół grupy A) lub Francja (pierwszy zespół grupy C)
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze