PLMMA 75: Świątek zalany krwią po latającym kolanie, "Trybson" zdyskwalifikowany!

Sporty walki

Dużymi kontrowersjami zakończyła się rozegrana na warszawskim Torwarze gala PLMMA 75. Do klatki po długiej przerwie powrócił Tymoteusz Świątek, który w walce wieczoru mierzył się z Marianem Ziółkowskim. Ta, mimo protestów przegranego została zakończona w momencie, gdy głowa Świątka zalała się krwią. Swoją walkę w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał także Paweł "Trybson" Trybała.

Gala PLMMA 75 stała pod znakiem powrotu do klatki Tymoteusza Świątka (15-3-1, 7 KO, 6 sub). "Omen" walczył po raz pierwszy od 2,5 roku, gdy na gali FEN 6 po krwawej batalii przegrał z Victorem Marinho (10-4, 5 KO, 4 sub), a jego przyszłość w sporcie stanęła pod znakiem zapytania.

W kategorii do 70 kg Świątek zmierzył się z Marianem Ziółkowskim (17-5-1, 3 KO, 12 sub) i raz jeszcze uznał wyższość rywala w kontrowersyjnych okolicznościach. "Omen" nie chciał pogodzić się z decyzją sędziego, który przerwał walkę po kapitalnym latającym kolanie "Golden Boya", które rozcięło głowę rywala. Świątek zalał się krwią i długo wykłócał z sędziami po przedwczesnym zakończeniu pojedynku.

Buczenie kibiców zakończyło także walkę Pawła "Trybsona" Trybały (3-2, 3 KO), który sprowadził do parteru Mateusza Śniadałę (1-2) i obijając go zapomniał się, wyprowadzając niedozwolone kopnięcie. Sędzia zmuszony był zdyskwalifikować dawnego bohatera reality show.

Swoje walki na gali wygrywali ciężki Łukasz Warchoł, a w formule K-1 - Eljasz Jankowski.