Rajd Barbórka: Kajetanowicz bezkonkurencyjny!

Moto

Trzykrotny rajdowy mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Ford Fiesta WRC) wygrali 55. Rajd Barbórka. Zwycięzcy byli najszybsi na wszystkich pięciu odcinkach specjalnych, których trasy wyznaczono w Warszawie i Modlinie.

Drugie miejsce w imprezie kończącej sezon rajdowy w Polsce zajął tegoroczny mistrz Polski Filip Nivette z pilotem Kamilem Hellerem (Skoda Fabia R5) ze stratą 58,3 s. Na trzeciej pozycji uplasował się trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier z pilotem Xavierem Pancerim (Ford Fiesta Proto) - strata 1.07,8.

Kajetanowicz odniósł w Barbórce piąte zwycięstwo w karierze i już tylko jednego brakuje mu do wyrównania rekordu Tomasza Kuchara, który triumfował sześć razy.

W tegorocznej edycji Kuchar z pilotem Magdą Lukas jadąc Citroenem C4 RX R1 zajął siódme miejsce tracąc do Kajetanowicza 1.35,35.

O godz. 18.20 rozpocznie się Kryterium Karowa, którego wyniki nie są wliczane do klasyfikacji generalnej rajdu.