PŚ w saneczkarstwie: Szóste miejsce polskiej sztafety

Polska sztafeta w składzie: Natalia Wojtuściszyn, Mateusz Sochowicz oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła szóste miejsce w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. W Altenbergu Polacy do zwycięzców Niemców stracili 1,405 s.

W jedynkach niepokonana pozostaje mistrzyni olimpijska Niemka Natalie Geisenberger. W niedzielę wygrała po raz trzeci w sezonie, a Wojtuściszyn (UKS Nowiny Wielkie) była 20.

Geisenberger w drugim przejeździe ustanowiła czasem 52,036 rekord toru. Najszybsza była także w pierwszym podejściu - 52,205. W sumie zmierzono jej 1.44,241.

Na podium stanęły trzy Niemki. Druga była mistrzyni świata Tatjana Huefner, a trzecia Dajana Eitberger.