Pożegnanie z wąsami! Siatkarze Onico wzięli udział w akcji Movember

Siatkówka
Pożegnanie z wąsami! Siatkarze Onico wzięli udział w akcji Movember
fot. onicowarszawa.pl

Koniec listopada oznacza pożegnanie z wąsami! W tegorocznej edycji Movember udział wzięła cała drużyna Onico Warszawa, a o celach akcji opowiedział lekarz stołecznej drużyny dr Mateusz Dawidziuk z Centrum Medycznego Gamma.

W tym roku po raz pierwszy wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu Onico Warszawa wzięli udział w popularnej akcji Movember. Już na początku miesiąca wygląd zmienili dwaj środkowi – Andrzej Wrona i Jakub Kowalczyk – obaj warszawscy siatkarze co roku promują projekt na swoich kontach społecznościowych.

 

 

Hello MOVEMBER! 🙋🏻‍♂️👨🏻 #movember #tradition

A post shared by Andrzej Wrona (@w_kracze) on Nov 2, 2017 at 1:19am PDT

 

Do akcji dołączyli także Nikola Gjorgiew, Janek Nowakowski oraz Wojtek Włodarczyk. Ci, którzy nie zdołali zapuścić własnego zarostu, choć symbolicznie stali się wąsaczami, a końcowy efekt całej akcji uwieczniliśmy na jednym z treningów w warszawskiej Arenie Ursynów.

 

Projekt popiera także lekarz Onico Warszawa, Mateusz Dawidziuk z Centrum Medycznego Gamma.

 

– Movember to moment zastanowienia nad tym, że mężczyźni mogą chorować na typowo męskie nowotwory. Temat jest dość wstydliwy, ale bardzo ważny. Nowotwór jąder występuje rodzinnie, może być jedną z przyczyn bezpłodności. Diagnostyka jest dość prosta – wystarczy przeprowadzić badanie USG. Co do raka prostaty – każdy z nas, po 45 roku życia, powinien pamiętać o badaniu PSA – badaniu z krwi, gdzie podwyższenie normy może wskazywać na pewien problem. Wszelkie zmiany – krwiak, powiększenie, obrzęk – powinny kierować nas bezpośrednio do urologa – powiedział.

 

 

– Najważniejsza jest profilaktyka. Czynniki nowotworu jąder są bardziej genetyczne niż środowiskowe, ale zdrowy, aktywny tryb życia, dieta z małą ilością tłuszczów nasyconych czy witaminy D i E pomogą nam zminimalizować ryzyko choroby. W Polsce nowotwór jąder wykrywany jest znacznie rzadziej niż w krajach Europy Zachodniej, ale ma gorsze wyniki leczenia. Powód jest bardzo prosty – zbyt późne wykrycie. Dlatego, panowie, pamiętajcie – raz w miesiącu badajcie jądra samodzielnie – zakończył Dawidziuk.

RM, onicowarszawa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze