Prezydent UFC zapowiada dwie mistrzowskie walki! Szykują się hity

Sporty walki
Prezydent UFC zapowiada dwie mistrzowskie walki! Szykują się hity
fot. PAP

Dwie walki o pasy mistrzowskie organizacji UFC zapowiedział jej prezydent Dana White. Z jego słów można wywnioskować, że już wkrótce dojdzie do niezwykle interesujących pojedynków w dwóch skrajnych kategoriach wagowych, muszej oraz ciężkiej.

O pierwszym starciu mówiło się od jakiegoś czasu, a przynajmniej od listopadowej gali UFC 217, kiedy to TJ Dillashaw (15-3, 7 KO, 3 SUB) pokonał Cody'ego Garbrandta i odebrał mu pas kategorii koguciej. Wtedy też zwycięzca wyraził chęć zejścia o wagę niżej i zmierzenia się z mistrzem muszej, Demetroiusem Johnsonem (27-2-1, 5 KO, 11 SUB). "Mighty Mouse" ma już na swoim koncie 11 obron pasa, co czyni go rekordzistą organizacji. Powoli zaczyna mu jednak brakować rywali.

 

Dillashaw już od dawna prowokuje Johnsona. Jeżeli doszłoby do tego pojedynku i TJ zwyciężyłby, zostałby drugim w historii federacji zawodnikiem, który dzierżyłby dwa pasy jednocześnie. Wcześniej dokonał tego jedynie Conor McGregor.

 

To jednak nie koniec hitów. White zapowiedział również drugi ekscytujący pojedynek. Bardzo możliwe, że do trzeciej obrony pasa kategorii ciężkiej stanie Stipe Miocic (17-2, 13 KO, 1 SUB), a jego przeciwnikiem ma być Francis Ngannou (11-1, 7 KO, 4 SUB). Francuz przebojem wdarł się do UFC pokonując takich zawodników jak Andrei Arlovski czy też Anthony Hamilton. Największym jego sukcesem było jednak rozbicie już w pierwszej rundzie Alistara Overeema podczas gali UFC 218. Francuz pobił ostatnio rekord świata w sile ciosu, a prezydent UFC widzi w nim przyszłego mistrza.

 

Oba pojedynki odbędą się już rzecz jasna w 2018 roku. Być może do starcia w wadze ciężkiej dojdzie już 20 stycznia podczas gali UFC 220.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze