Zagłębie Sosnowiec żegna się z 5 zawodnikami

Piłka nożna

Mimo tego, że Zagłębie ostatniej porażki doznało 23 września, w Sosnowcu czują potrzebę zmian kadrowych, po to, by wiosną włączyć się jeszcze do walki o Ekstraklasę. Aby zrobić miejsce dla nowych piłkarzy, zimą z klubu ma odejść pięciu graczy - informuje Katowicki Sport.

W dwóch przypadkach informacje Katowickiego Sportu są nieco zaskakujące - chodzi bowiem o Wojciecha Łuczaka i Rafała Makowskiego, którzy w Nice 1 Lidze często pojawiali się w składzie posyłanym do boju przez Dariusza Banasika i Dariusza Dudka. Łuczak, który w Sosnowcu jest od lipca 2016 roku zagrał w 17 meczach Zagłębia w tym sezonie i strzelił 3 gole, ale jak się okazuje nie przekonał do siebie Dudka, który nie widzi już dla niego miejsca w zespole. Zimą ma dostać wolną rękę w poszukiwaniu pracodawcy.

 

Nieco inna jest sytuacja Rafała Makowskiego, który do Zagłębia jest wypożyczony z warszawskiej Legii, a w województwie śląskim powinien zostać do końca trwającego sezonu. Okres wypożyczenia ma jednak zostać skrócony (podobnie jak w przypadku Bartosza Pikula z Górnika Zabrze) i już teraz Makowski ma wrócić do treningów z mistrzem Polski. - Po prostu Rafał nie wygrał rywalizacji z Sebastianem Milewskim, a zimą dołączyć ma do nas jeszcze jeden defensywny pomocnik. Generalnie nie mam zastrzeżeń do żadnego z zawodników, którzy się z nami żegnają. Włożyli mnóstwo starań i wysiłku, żeby wywalczyć miejsce w wyjściowej jedenastce - mówi Dariusz Dudek w Katowickim Sporcie.

 

Pozostali dwaj piłkarze, którzy zimą pożegnają się z Zagłębiem to obrońca Łukasz Mozler i napastnik Terence Makengo. Ten pierwszy ma przenieść się na zasadzie wypożyczenia do innego klubu, z opcją powrotu do zespołu z Sosnowca. Ten drugi pożegna się z Chłopcami znad Brynicy defnitywnie, a trzeba pamiętać, że z jego przyjściem wiązane były wielkie nadzieje. Jeszcze przed startem rundy wiosennej doznał jednak kontuzji ścięgna Achillesa, a po dojściu do pełni zdrowia nie pokazał niczego, co skłoniłoby trenera Dudka na postawienie na niego w jedenastce.

 

Jesienny bilans pięciu zawodników mających opuścić Zagłębie:

Terence Makengo - 0 meczów/0 goli
Wojciech Łuczak - 17/3
Rafał Makowski - 12/1
Bartosz Pikul - 5/0
Łukasz Mozler - 3/0

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniego meczu Zagłębia z Górnikiem Łęczna.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze