KSW 41: Karta walk

Sporty walki

Już 23 grudnia w katowickim Spodku odbędzie się gala KSW 41! W akcji zobaczymy m.in. Borysa Mańkowskiego (19-6-1, 3 KO, 7 SUB), Popka Monstera (3-2, 3 KO), Tomasza Oświecińskiego (0-0) czy Damiana Janikowskiego (1-0, 1 KO). Jak wygląda karta walk KSW 41?

Galę w Katowicach otworzy starcie Gracjana Szadzińskiego z Maciejem Kazieczko. Utalentowany i niepokonany 24-latek reprezentujący Ankos MMA Poznań po raz pierwszy zmierzy się z tak wymagającym rywalem. W kategorii piórkowej zadebiutuje natomiast Francuz Salahdine Parnasse, który skrzyżuje rękawice z Łukaszem Rajewskim.

 

Kamil Szymuszowski nadal nie zaznał goryczy porażki w KSW i być może zwycięstwo z Grzegorzem Szulakowskim pozwoli mu w końcu uzyskać szansę walki o tytuł mistrzowski. Swój drugi zawodowy pojedynek w MMA stoczy natomiast Damian Janikowski. Medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym po udanym debiucie na PGE Narodowym stanie przed ogromnym wyzwaniem w postaci doświadczonego Antoniego Chmielewskiego.

 

Po błyskawicznej porażce z Marcinem Różalskim do klatki KSW powróci były mistrz organizacji KSW Fernando Rodrigues Jr. Brazylijczyk na grudniowej stanie naprzeciw błyskawicznie kończącego swoje pojedynki młodego i głodnego zwycięstw Michała Andryszaka.

 

Niezwykle ciekawie zapowiadają się starcia w kategorii piórkowej. Efektownie walczący Marcin Wrzosek postara się wykonać pierwszy krok w kierunku odzyskania tytułu mistrzowskiego, a na jego drodze pojawi się Roman Szymański. Z kolei pas mistrzowski będzie do zdobycia tylko dla Artura Sowińskiego, gdyż były już mistrz Kleber Koike Erbst nie zmieścił się w limicie wagowym, przez co tytuł został mu odebrany.

 

Sporym zainteresowaniem cieszy się zestawienie Popka Monstera z debiutującym w zawodowym MMA Tomaszem Oświecińskim. Panowie nie pałają do siebie sympatią i od dłuższego czasu dają temu wyraz w publicznych wypowiedziach. Forma "Stracha" jest wielką niewiadomą i zobaczymy jak zaprezentuje się na tle nieźle dysponowanego w ostatnim pojedynku Popka Monstera.

 

W walce wieczoru pierwotnie miało dojść o starcia podwójnego mistrza południowoafrykańskiej organizacji EFC Dricusa Du Plessis z mistrzem kategorii półśredniej KSW Borysem Mańkowskim. Afrykaner musiał się jednak wycofać z powodu naderwania dwóch więzadeł oraz mięśnia w prawej dłoni. W jego miejsce zakontraktowano nazywanego "nowym Mirko CroCopem" Roberto Soldicia (12-2, 10 KO, 1 SUB). Mistrz cenionych europejskich organizacji Superior FC oraz Final Fight Championship słynie z piekielnie mocnych kopnięć. Do Polski przyjedzie z passą sześciu wygranych z rzędu przez nokaut, z czego pięć z tych pojedynków zakończył już w pierwszej rundzie.

 

Dla "Diabła Tasmańskiego" występ w Katowicach to powrót po niezwykle wyrównanej walce z Mamedem Khalidovem na KSW 39: Colosseum. Dzień przed wigilią poznaniak będzie po raz czwarty bronił swojego pasa.

 

Karta walk KSW 41:

 

Walka wieczoru o pas kategorii półśredniej:

-77 kg: Borys Mańkowski (19-6-1, 3 KO, 7 SUB) - Roberto Soldic (12-2, 10 KO, 1 SUB)


-120 kg: Popek Monster (3-2, 3 KO) - Tomasz Oświeciński (0-0)

Walka o pas w kategorii piórkowej:

-66 kg: Kleber Koike Erbst (22-4-1, 2 KO, 18 SUB) - Artur Sowiński (18-8-2NC, 6 KO, 7 SUB)*


-66 kg: Marcin Wrzosek (12-4, 5 KO, 3 SUB) - Roman Szymański (10-3, 1 KO, 3 SUB)

-120 kg: Fernando Rodrigues Jr (11-3, 8 KO, 2 SUB) - Michał Andryszak (19-6-1NC, 12 KO, 6 SUB)

-84 kg: Damian Janikowski (1-0, 1 KO) - Antoni Chmielewski (32-16, 5 KO, 18 SUB)

-70 kg: Kamil Szymuszowski (16-4, 2 KO 4 SUB) - Grzegorz Szulakowski (8-1, 2 KO, 4 SUB)

-66 kg: Łukasz Rajewski (7-2-1NC, 5 KO) - Salahdine Parnasse (9-0-1, 1 KO, 4 SUB)

-70 kg: Maciej Kazieczko (3-0, 2 KO) - Gracjan Szadziński (6-2, 4 KO)

~~~~

 

* - Koike Erbst stracił pas po tym, jak nie zmieścił się w limicie wagowym. Pas jest w stawce tylko dla Sowińskiego. W przypadku wygranej Koike Erbsta, będzie on wakujący.

 

Cyfrowy Polsat i IPLA ze świąteczną galą KSW 41

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze