PGNiG Superliga: Czeski bramkarz na dłużej w Górniku Zabrze

Piłka ręczna
PGNiG Superliga: Czeski bramkarz na dłużej w Górniku Zabrze
fot. PAP

Czeski bramkarz Martin Galia pozostanie zawodnikiem zespołu ekstraklasy piłkarzy ręcznych NMC Górnik Zabrze do końca czerwca 2020. 38-letni szczypiornista gra w śląskim klubie drugi sezon.

Reprezentant Czech występował poprzednio w szwajcarskim TSV St. Otmar St. Gallen, a wcześniej grał m.in. w szwedzkiej drużynie Redbergslide IK Goeteborg oraz niemieckich zespołach Frisch Auf! Goeppingen i TBV Lemgo. Podpisując pierwszy kontrakt z Górnikiem cieszył się, że wreszcie będzie miał blisko z domu do pracy, bo mieszka z rodziną w czeskiej Karwinie, przy granicy z Polską. I tak pozostało, Galia dojeżdża na treningi i mecze z Czech. W barwach swojego kraju wystąpi w styczniowych mistrzostwach Europy w Chorwacji.

Zadowolony z zatrzymania bramkarza jest właściciel i prezes zabrzańskiego klubu Bogdan Kmiecik.

- Martin to bardzo doświadczony zawodnik, który wniósł do naszego klubu ogromny profesjonalizm. Cieszymy się, że dobrze się tu zaaklimatyzował i chce uczestniczyć z nami w walce o najwyższe sportowe cele – powiedział Kmiecik cytowany w klubowym komunikacie.

Wcześniej kontrakty do końca czerwca 2020 roku przedłużyli skrzydłowy Bartłomiej Tomczak i rozgrywający Aleksandr Tatarincew.

Podopieczni trenera Rastislava Trtika są wiceliderem grupy granatowej ekstraklasy, ustępując tylko PGE VIVE Kielce.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze