KSW 41: Zapowiedź walki Chmielewski - Janikowski (WIDEO)

Sporty walki

Damian Janikowski (1-0, 1 KO) stanie przed niesłychanie trudnym wyzwaniem na KSW 41 w katowickim Spodku. 23 grudnia do klatki z olimpijczykiem wejdzie rekordzista pod względem liczby stoczonych walk nad Wisłą, Antoni Chmielewski (32-16, 5 KO, 18 SUB).

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w zapasach w stylu klasycznym z Londynu zadebiutował w MMA podczas historycznej gali KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym. 27 maja Janikowski skrzyżował rękawice z dużo bardziej doświadczonym Gerardo Julio Gallegosem. 28-latek z Wrocławia widowiskowo znokautował Amerykanina kolanem już w drugiej minucie starcia.

Chmielewski to zwyzięzca drugiego i trzeciego turnieju KSW. Popularny Antek na białym ringu i w klatce KSW stoczył 19 pojedynków. 35-latek z Warszawy pokonywał między innymi Łukasza Jurkowskiego, Vitora Nobregę, Jamesa Zikicia i Svetlozara Savova. W dwudziestym boju dla KSW zmierzy się z jednym z najtrudniejszych przeciwników w karierze.

W walkach wieczoru wydarzenia w katowickim Spodku Borys Mańkowski będzie bronił tytułu mistrza KSW w wadze półśredniej przeciwko Dricusowi Du Plessis, a Popek Monster skrzyżuje rękawice z Tomaszem „Strachem” Oświecińskim. Oprócz nich w okrągłej klatce KSW zobaczymy również pojedynek mistrzowski w wadze piórkowej pomiędzy Kleberem Koike Erbstem, a Arturem Sowińskim. W królewskiej kategorii wagowej w walce eliminacyjnej do starcia mistrzowskiego walczyć będą Michał Andryszak i Fernando Rodrigues Jr. Naprzeciw siebie staną również Marcin Wrzosek i Roman Szymański. W katowickim Spodku zmierzą się również niepokonani w klatce KSW Kamil Szymuszowski i Grzegorz Szulakowski oraz Maciej Kazieczko i Gracjan Szadziński.
mt, KSW
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie